Motosiklet İle Yapılacak İşler – 2022 En İyi 12 İş Fikri

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Hem motor kullanmak hem de para kazanmak mı istiyorsunuz? İşte sizler için kaçırılmaması gereken bir yazı! Motosiklet ile yapılacak işler yazımda sizler için en iyi iş fikirlerini sıraladım. Hem düzenli hem de ekstra yapılacak işler olan listeme ek olarak motosiklet iş ilanları başlığını da ekledim.

Hem güncel iş ilanlarına ulaşabilecek hem de moto kurye çalışma şartları ve maaşlarına dair kapsamlı bilgiler edineceksiniz. Para kazanmak için ne yapabillirim diye düşünmek zorunda değilsin! Motosiklet ile para kazanmak istiyorum diyorsan haydi yazımı sonuna kadar oku!

Motosiklet İle Yapılacak İşler​

Motosiklet ile yapılacak işler listesinde birbirinden iyi iş fikirleri sayesinde artık iş bulmak derdin olmayacak! Eğer motorun varsa veya motor kullanmayı seviyorsan sıraladığım liste tam sizin için. İster kendinin işinin patronu olabilirsin istersen de maaşlı olarak bir yerde çalışabilirsin.

İşte sizler için sıraladığım motosiklet ile yapılacak işler şunlardır;

1. Çay-Kahve Satmak
  2. Simit Satmak
  3. Gazete Dağıtmak
  4. Su Dağıtımı Yapmak
  5. Tüpçüde Çalışmak
  6. Eczane ve Ecza Deposunda Çalışmak
  7. Kredi Kartı ve Posta Dağıtım Şirketlerinde Çalışmak
  8. Manavda Evlere Servis Yapmak
  9. Esnaf Kurye Modelli Çalışma
  10. Sigortalı Kurye Olarak Çalışma
  11. Motosiklet Eğitmenliği Yapmak
  12. Moto Taksicilik
Para kazanmak için ne iş yapabilirim diye artık düşünme! Eğer motorsikletimle iş arıyorum diyorsan veya motorsiklet kullanmayı seviyorsan o halde sizler için sıraladığım işleri daha yakından inceleyelim!

Motosiklet İle Yapılacak İşler Listesi

Çay-Kahve Satmak​

Motosiklet sahibi isen ve iş arıyorsan yapabileceğin işler arasında en basiti dışarıya çıkıp bir şeyler satmak. Yapabileceğin kolay bir iş arıyorsan motorunla beraber bir taşıma çantası yeterli olacak. Motoruna atlayıp kalabalığın arasına karışarak termoslara hazırladığın sıcak su ile çay-kahve satmak gayet kazançlı bir iştir.

Elbette çalışma saatlerini belirlemek ve istediğin kadar kazanç sağlamak senin elinde. Şehrindeki kalabalık yerlerde bu işi yapman şüphesiz daha iyi bir gelir elde etmeni sağlayacaktır. Bu işi yaparak ortalama olarak ayda 5-6 bin TL kazanabilirsin.

Simit-Poğaça Satmak​

Eğer ki motorun varsa bir sepet aracılığıyla yapabileceğin basit işler arasında simit-poğaça satmak yer alabilir. Çay-kahve satmak fikri gibi bu işi de şehrin kalabalık yerlerinde yaparak günün işlek saatlerinde çok rahat para kazanabilirsin.

Çalışma saatlerini kendin belirleyebileceğin bu işte gündüz belirli saatler arasında çalışarak ortalama net kazancın 5-6 bin TL arasında olabilir.

Gazete Dağıtmak​

Dijital çağın getirdikleri arasında olan online gazeteler ve internet haberleri her ne kadar yaygın da olsa hala daha basılı gazeteler ülkemizde geniş bir kullanıma sahiptir. Bu gazeteler içerisinde ulusal olanlar büyük dağıtım şirketleri aracılığıyla, yerel gazeteler ise daha küçük dağıtım şirketleri aracılığıyla adreslere ulaştırılmaktadır.

Siz de gazete dağıtımında çalışmak bana göre diyorsanız bu sektördeki ilanlara başvurabilirsiniz. Bu işi ek iş olarak yapmanın yanı sıra birincil işiniz de olabilir. Saatleri sabah 5:00 ile en geç 8:00 arasındadır. Böylece sabahın erken saatlerinde günde birkaç saat çalışarak güzel maaşlar almanız mümkün. Ortalama asgari ücret sınırıyla başlayıp 4.500 TL’den 6 bin TL bandına kadar uzanan bir maaş aralığı vardır.

Su Dağıtımı Yapmak​

Kulağa ilk duyduğunuzda klasik bir söylem gibi gelebilir ama su dağıtım şirketleri moto kurye istihdam etme konusunda iyi bir öneridir. Günden güne yeni şirketler ve yeni bayilikler bu işe girmekte olduğu için yeni sürücüler de devamlı işe alınmaktadır. Su dağıtım şirketleri genellikle sabah 8 akşam 6 arasında çalışmakta olup moto kuryelerine aylık 5-6 Bin TL arasında bir maaş vermektedir.

Tüpçüde Çalışmak​

Bu öneri çok eski bir iş olmakla beraber yılların eskitemediği iş fikirleri arasındadır. ? Birçok tüp firması, müşterilerine moto kuryeler aracılığıyla hizmet sunmaktadır. Siz de kurumsal veya bireysel olarak kurulmuş bu şirketlere başvurarak motorsiklet ile çalışarak para kazanabilirsiniz. Gün içinde 9 ile 6 arasında genellikle çalışan bu iş yerleri aylık 5 bin TL gibi bir maaş vermektedir.

Eczane ve Ecza Deposunda Çalışmak​

Bu önerim diğer çalışma şartlarına göre daha kurumsal ve dolgun maaşlıdır. Ecza depolarının, şehirdeki eczanelere sipariş edilen ilaçları taşımak için kurduğu moto kurye takımları vardır. Bu moto kuryeler, gün içinde sipariş edilen ilaçları teslim adresine tedarik etmekle görevlidir.

Kurumsal şirketler tarafından yapılan iş ilanları için aşağıda sıralayacağım iş ilanları bölümünden bu alımları takip edebilirsiniz. Genel olarak sabah 8 akşam 6 arasında çalışılan bu iş yerlerinde maaşlar dolgundur. Aylık ortalama kazançları 6 bin TL ile 9 bin TL arasında değişmektedir.

Kredi Kartı ve Posta Dağıtım Şirketlerinde Çalışmak​

Bazı özel dağıtım şirketleri illerdeki bayilik tarzı ofisleriyle kart ve posta dağıtımını üstlenmektedir. Bu ofislerdeki personeller anlaşmalı banka ve kurumların kredi kartları, tebliğ mektuplarını semtlere göre tasniflendirir ve dağıtıma çıkmak için hazırlar. Moto kuryeler ise bu ofislerden kartları alarak evlere, kart veya iletilecek evrakın sahibine ulaştırmak için dağıtıma çıkar.

Özel dağıtım şirketlerinde çalışma saatleri sabah 8 ile akşam 6 arasındadır. Sizin sorumlu olduğunuz semt içerisinde bu kart ve evrakları evlere teslim edersiniz. Motorun kimi zaman şirket kimi zaman da sizden istenebileceği bu şirketler çalışma şartına göre ortalama 5 bin TL ile 7.500 TL arasında değişmektedir.

Manavda Evlere Servis Yapmak​

Birçok şehirde yıllardan beri manavlar aslında evlere servis hizmeti sunmaktaydı. Ancak birçok online market uygulaması ve diğer manavların bu rekabet ortamına girmesi bazı şeylerin değişmesine sebep oldu. Artık manavların çoğunda evlere servis hizmeti bulunmakta.

Manavlar telefon ile aldığı siparişleri bünyesinde çalıştırdığı kuryeler aracılığıyla evlere dağıtımı yapar. Siz de şehrinizdeki bir manavla anlaşarak maaşlı ve sigortalı şekilde evlere servis yapabilirsiniz. Çalışma saatleri genellikle sabah 9 akşam 7 arasında değişen bu dükkanlarda maaşlar da aylık 6-7 bin TL arasında değişmektedir.

Esnaf Kurye Modelli Çalışma​

Esnaf kurye modeli ile yapılan moto kuryeliklerde ayda 15 bin TL’ye kadar kazanmak mümkün! Evet yanlış duymadınız. Hem motor sürüp hem de ayda bu kadar çok para kazanabilirsiniz. Esnaf kuryeler, kendi bağımsız çalışma şartlarına sahip aracı firmalara kendi motorlarıyla taşıma hizmeti veren kişilere denir.

Çalışma saatlerini sizin belirlediğiniz bu çalışma sisteminde motor size ait olmakta ve bu nedenle şirketler size daha fazla para ödemekte. Bu tarz çalışma sistemlerinde parça başına ücret ödeyen firmalar ortalama olarak ayda 15 bin TL maaş ödemekte. Esnaf kurye modeli için alttaki linkten bütün bilgileri alabilirsiniz.

Sigortalı Kurye Olarak Çalışma​

Motosiklet ile yapılacak işler sıralamasında belki de en çok tercih edilen meslek grubu sigortalı kuryelerdir. Moto kuryeleri istihdam eden taşıma şirketleri veya dükkanlara bağlı olarak çalışan gruptur. Bu işlerde genellikle sabah 8 akşam 7 arasında bir çalışma aralığı vardır. Çalışma şartlarının yoğun olmasıyla beraber alınan ücretler de artmaktadır.

Bu grupta çalışan moto kuryeler aylık 6 bin TL ile 9 bin TL arasında değişen bir aralıkta maaş almaktadır. Birçok mağaza ve büyük internet sitesi bu şekilde istihdam oluşturmaktadır.

Motosiklet Eğitmenliği Yapmak​

Motosiklet kullanmakta usta mısın? O zaman yapabileceğin işler arasında bir şey daha var. İstersen kendi motorunla istersen de bir motor sürücüsünün aracıyla bu işi yapabilirsin. Motor eğitmenliği vermek saatlik olarak çalışabileceğin ve gayet kazançlı işler arasındadır. Temel seviye motor sürüşü öğretmenin yanı sıra yüksek kapasiteli motorlar için ileri sürüş teknikleri eğitimi de verebilirsin.

Bu eğitimlerin saatlik ücreti 100 TL ile 200 TL arasında değişmektedir. Ekstra yapılacak işler arasında olan bu işin şartları ve saatlerini belirlemek de senin elinde. Günde yalnızca birkaç saatini ayırarak ayda 5-6 bin TL para kazanmak mümkün. Böylelikle hem günde birkaç saat çalışıp hem de çok iyi kazanç sağlayabilirsiniz.

Moto Taksicilik​

En iyi iş fikri moto taksicilik yaparak para kazanmak olabilir. Bu iş fikri ülkemizde giderek popüler olmakta ve giderek daha çok talep görmektedir. Moto taksiler çeşitli şehirlerde hizmet vermekte olan perosnel taşıma işleridir. Moto taksicilik ile kazanç sağlamak birçok işten daha karlı olduğu için de hızla yayılmaktadır.

Moto taksiler km başına ücret almakta olan taksicilik hizmeti vermektedir. Değişkenlik şehirden şehire farklı olup km başına 2 TL ile 3 TL arasında değişmektedir. Bu da ortalama olarak 10 km yolda 25 lira kazanç sağlayabilirsiniz. Bu fiyatlar elbette benzin fiyatlarıyla da ilişkili olarak artış gösterebilmektedir. Tek yapmanız gereken motorunuz varsa moto taksi uygulamalarına dahil olmanız.

Motosiklet İle Yapılacak İşler ve İş İlanları

Motosiklet İş İlanları​

Moto kurye iş ilanları son yıllarda popüler meslekler arasında olmuştur. Birçok motor sevdalısı gün içinde motor kullanarak kazanç sağlamayı bir keyfe dönüştürmüştür. Motosiklet ile para kazanmak isteyenler için başvurabileceği iş ilan sitelerini sizler için sıraladım. İşte motosiklet iş ilanı veren o siteler;
  • Temkurye.com
  • İndeed.com
  • Yenibiris.com
  • Motokurye.com.tr
  • Kariyer.net
  • Kuryetel.com
  • Secretcv.com
  • Eleman.net
  • Ansakurye.com
  • Armut.com
  • tr.jooble.org
  • İstanbulmotokurye.com
EK Öneri: İşkur üzerinden başvurular yapabilir, gazete ilanlarını takip edebilir veya kendiniz mağaza/dükkanları dolaşarak da kendi işinizi bulabilrsiniz.

Bu siteler gibi onlarca örnek daha sıralamak mümkün ancak en popüler moto siklet iş ilanı yayınlayan siteler bunlar olduğu için listeme ekledim. Ayrıca burada yayınlanan işler arasında bağımsız çalışabileceğin işler de mümkün. Ancak iş fikirleri listemdeki bütün işleri bulamayabilirsin bazıları senin girişimcilik yapına bağlı

Motosiklet İle Yapılacak İşler Çalışma Şartları ve Yorumları

Motosiklet İle Yapılacak İşler Çalışma Şartları​

Moto siklet ile çalışma şartları genellikle benzerlik göstermektedir. Birçok iş sabah 8-9 gibi başlamakta ve akşam 6 gibi de bitmektedir. Bu işler arasında mesai saati daha uzun olanlar yer almakta olduğu gib aynı zamanda bu işlerin maaşları da dolgundur. Eğer moto siklet kullanmayı seviyorsan hangi işte çalışabilirim diye düşünme. Moto siklet ile çalışarak para kazanmak tam sana göre!

Geri
Üst Alt