Melodika Notaları Kolay Şarkılar Hangileridir?

Katılım
2 yıl 5 ay 5 gün
Mesajlar
18,312
Çözümler
1
Tepkime puanı
6,263
Cinsiyet
bPg20e
Melodika notaları – kolay ve kısa olanların tercih edilmesiyle, melodika çalmaya yeni başlayanlar, şarkılar çalmaya adım atmış olurlar. Hem kendileri hem de sevdikleri için, kolay ve güzel olan şarkıları seçerek, yeteneklerini gösterme fırsatı yakalayabilirler. Bu işte yetenekli olduklarını gördükçe, kendilerine olan güvenleri artar, güvenleri arttıkça da melodikada devamlılığı sağlamış olurlar.

Hababam sınıfı, yeni başlayanlar için uygun bulunan, çalınması oldukça kolay olan bir parçadır. Melodika çalanlar da, melodika notaları kolay hababam sınıfı şarkısını çalmayı öğrenerek, şarkı üretme aşamasına geçebilirler. Bunun yanı sıra; hatırla sevgili, arkadaşım eşek, Üsküdar’a gider iken, hasretinle yandı gönlüm, neredesin sen gibi çalınması kolay olan parçaları da tercih edebilirler.

Hababam sınıfı notaları ise kısaca şu şekildedir; La- mi- fa- sol- fa- mi- re- do#- do#- si#- do#- do#- re- mi- la- si#- do#- re- mi#- (ara nağme)- la- mi- fa- sol- fa- mi- re- do#- do#- si#- si#- sol- la- si#- si#- la- sol- sol- si#- la- la- si#- la- si#- do#- re- re- do#- si#- si#- re- do#- mi- mi- re- do#- do#- mi- re- re- mi- fa- sol- la
 

Benzer konular

Geri
Üst Alt