Lut Kavmi Olayı

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal

Lut kavmi de uyarıları yalanladı. Biz de onların üzerine taş yağdıran bir kasırga gönderdik. Yalnız Lut ailesini (bu azabtan ayrı tuttuk;) onları seher vakti kurtardık." (Kamer Suresi, 33-34) Hz. Lut'un kavmi, eşcinselliğin yaygın olduğu sapkın bir kavimdi. Hz. Lut, Allah'ın tebliğini getirdiğinde onu inkar ettiler, sapıklıklarına devam ettiler. Sonunda Allah Lut kavmini, korkunç bir felaketle helak etti. Hz. Lut'un yaşadığı şehrin Eski Ahit'te geçen ismi Sodom'dur. Arkeolojik çalışmalarda, şehrin, İsrail-Ürdün sınırı boyunca uzanan Tuz Gölünün (Ölü Deniz) yakınlarında olduğu anlaşılmaktadır. Bu kavmin Kuran'da yazılanlara uygun bir şekilde helak olduğu anlaşılmıştır. Allah Kuran'da şöyle buyurmuştur: "Lut (kavmi) de, gönderilen (elçi)leri yalanladı. Hani onlara kardeşleri Lut: "Sakınmaz mısınız?" demişti. "Gerçek şu ki, ben size gönderilmiş güvenilir bir elçiyim. Allah'tan korkup-sakının ve bana itaat edin. Buna karşılık ben sizden bir ücret istemiyorum; ücretim yalnızca alemlerin Rabbine aittir. Siz insanlardan (cinsel arzuyla) erkeklere mi gidiyorsunuz? Rabbinizin sizler için yaratmış bulunduğu eşlerinizi bırakıyorsunuz. Hayır, siz sınırı çiğneyen bir kavimsiniz." Dediler ki: "Ey Lut, eğer (bu söylediklerine) bir son vermeyecek olursan, gerçekten (burdan) sürülüp çıkarılanlardan olacaksın." Dedi ki: "Gerçekten ben, sizin bu yaptığınıza öfke ile karşı olanlardanım." (Şuara Suresi, 160-168)

Vaveyla

Sabır; yüzünü ekşitmeden acıyı yudumlamaktır.
En lanet edilesi kavimdir ve şuan bu kavmin yaptıklarının daha beterini yapan bir kesim var helak olmadığımıza şükredelim. Bir çok kavim peygamberler varken helak olmuştur bizim zamanımızda herşey bitti peygamber yok vahiy yok herşey tamamlandı insanlar kendi başına Kuran ve alimler var bu yüzden Allah bir anda helak etmiyor sanırım başımıza belalar gönderiyor aynı Firavuna gönderdiği gibi hastalıklar virüsler böcek istilası vs. Başımızda peygamber olsaydı 2. bir lut kavmi vakasıda biz olurduk kurunun yanında yaşta yanar misali giderdik..

KeNo

Kıskançlık hapı olsun istiyorum!
İsim
Kenan
Memleket
Mersin
Pompeo filminde erkeklerin anal ilişkisi ile ilgili bir sahne yada belirti göreniniz oldumu ? Bu video kullanılıyor olay için, içinde felaketin sebebi yok ! İlginç.