Karizmatik Erkek

Karizmanın hayatımıza sağladığı temel iki tane avantaj vardır: Birincisi, karşınızdaki insanı etkileme kabiliyetiniz, etkileme potansiyeliniz artar. İkincisi ise saygınlığın artmasıdır. Herkes ortaya koyduğu fikirlerin, düşüncelerin karşı tarafta, diğer insanlarda bir yankı bulmasını, bir karşılık bulmasını ister. Eğer ki karizmatikseniz söylemleriniz çok daha fazla değer görür. Bireyleri yönlendirebilme potansiyeliniz artar. Bu sebeple Karizmatik Erkek Nasıl Olunur başlığı altında sizlere altın değerinde tüyolar vereceğiz.

Öncelikle bireylere karşı yapılan en sık hatalardan bir tanesi her denilene evet demek. Bu yapıldığında çok güzel ilişki kurulacağı düşünülür. Lakin burada çok ciddi bir paradoks var. Etrafınızdaki insanlarla bir sınır çizmediğiniz zaman size verilen değer düşmeye başlar. Ne zaman ki bir sınır çizmeye başladığınızda size gerçek anlamda saygı duymaya başlarlar. Böylelikle de karizma duvarına bir tuğla eklemiş olursunuz.

Karizmatik bir insanla konuşma fırsatınız olduysa yanından ayrıldığınız zaman iyi hissettiğinizi fark edersiniz. Çünkü o kişi sizi dinledi. Yaptığınız şeyleri çok merak etti. Yani bu kişi size önem verdiğini hissettirdi değil mi? Sizi merak ediyor, sizi değerli görüyor. Aslında bu durumu karizmatik insanlar sıklıkla hissettirirler. Onların yanındayken iyi hissedersiniz. Onlar size değerli hissettirir. Eğer ki kişi kendini değerli sunma telaşesi içindeyse karşı tarafı ihmal eder. Burada karizmatik insanın farkı devreye girer. Politikacılara dikkat edin. Gittikleri şehirde o şehrin özel durumlarından bahseder, ya da o civardaki bir kaç ismi biliyor olurlar. Bu durumda da daha çok dikkat edilmeye ve desteklenmeye başlanılır. Karşı tarafa soru sormak, yakın olmadığınız kişinin adını hatırlayabilmek bile karşınızdaki kişiyi etkileyecektir.

Karizmatik olmak istiyorsanız fazla konuşmaktan, bir şey isterken çok fazla açıklama yapmaktan kaçınmalısınız. Örnek vermek gerekirse, beraber çalıştığınız birisinden bir şey isterken çok fazla açıklama yapıyorsanız saygınlığınız ve karizmanız aşağıya çekilir.

Hepimizin hayatında şikayet edecek çok konu vardır. Bazı insanlar çok şikayet eder, bazı insanlar çözüm önerileriyle gelir. Karizmatik insanlar şikayet etmekten kaçınırlar. Bir insan düşünün: Sorunları söylüyor ve ayrıca ben bu konuda böyle yapıyorum diyor. Bu kişi hakkında şöyle düşünülür: sızlanmıyor, şikayet etmiyor, bir adım atıyor. Eğer sizde sızlanmak, şikayet etmek yerine bir adım atarsanız ya da adım atamayacağınız konuları gündeme getirmezseniz daha etkileyici ve daha karizmatik görünürsünüz.

Kişisel bakımınıza, giyiminize, temizliğinize dikkat etmezseniz ne anlatırsanız anlatın karşınızdaki insanın sizinle ilgili düşüncesi olumlu olmaz. Pahalı, markalı giyinmenize gerek yok lakin şık olmalısınız. Günümüzde insanlar birlerini değerlendirirken ilk izlenim olarak görüntüye bakarlar. O yüzden karizmanızın yüksek olmasını istiyorsanız üstünüzdekilere dikkat edeceksiniz. Şık olacaksınız, temiz olacaksınız ve en önemlisi bakımlı olacaksınız. Bunlar haricinde de kişinin aurası, nasıl bir duruş sergilediği ve ses tonu önemli bir yer tutar.

Kaynak: Erkekblogsitesi

• Beğen
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal