İnstagram ve diğer playstore uygulamaları güncellemede ve indirmede hata diyorsa çözüm nedir

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Şimdi arkadaşlar kendi sorunum olan 5 dakika sonra düşündükten sonra çözüme kavurturduğum bir problemi yazıcam.. kısa kesicem amaç bilgiyi yaymak..

Ben eski model not 3 kullanıyorum şuanda.. bir kaç telefonum var ama özellik olarak ekranı önemsemem işlemciyide önemsemem donanım olarak eski modelin yeni modellerden iyi olduğunu düşündüğüm 3 gb ram olmasından dolayı ve değiştirile bilir bataryadan dolayı tercihim bu yönde..

No3'lerde android 5 sürüm var.. Tabi istesem ben bunu custom room ile 10 bile yaparım 10 dakikalık iş birşey değil.. orjinalci olduğum için sistemin kendi işletim sistemini kullanıyorum..

Şöyle bir durum oldu.. instagram güncellemesinde güncellenemiyor hatası aldım durup dururken.. bende uygulamayı sildim güncel olarak yüklensin diye tekrar indirdim yüklenmedi hata kodu bastı 504 olarak.. bu hata kodu yanıltıcı bir kod en azından benim telefonum için..

Neyse dedim instagram lite kullanayım onuda beğenmedim.. kafama koydum normal instagramı bu telefona bu sürüme yedirmem lazımdı..

Öncelikle instagramın apk şeklini indirip atomlarına ayırdım bazı dosyalarını inceledim android studyo üzerinden.. baktım olan android sürümünün yeni instagram sürümüne uymaması değil' google'nin olayı store'nin beni güncelle ama yeni cihazına aktar demesinden dolayı bu inat'ından dolayı bu hatanın olduğunu farkettim..

Bende telefonumun kendi storesi olan samsung uygulamasından acount hesap açıp.. samsung telefonuma uygun algoritmalı market olduğu için indirdim..
Ve sorun ortadan kalktı..

Yani sorun sürüm değil uygulama sürümü değil.. playstorenin nazlanması..

Bunu deneyin çözüm olacaktır bu sizin için...

Geri
Üst Alt