İnstagram hesabım çalındı nasıl geri alırım

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Ekli dosyayı görüntüle 9290

Hacklendim! Instagram hesabım saldırıya uğradı ve şimdi ona erişimim yok. Ne yapabilirim?

İlk önce, o uygulamayı kullanarak hesabınıza giriş yapmayı deneyin.

Instagram uygulamasını kullanarak giriş yapabiliyorsanız ancak web sitesi üzerinden giriş yapamıyorsanız, web sitesini kullanarak tekrar giriş yapmayı deneyin. Her iki yöntem de başarısız olursa, yardım için Instagram desteği ile iletişime geçin.

Bir masaüstüne erişiminiz yoksa, Instagram web sitesini mobil tarayıcınızda da açabilir ve oradan giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Telefonunuzdan giriş yapamıyorsanız, telefonunuzun tarayıcısından Instagram web sitesine giriş yapmayı deneyin.

Bunu yapmak için: instagram hesabım çalındı nasıl geri alırım?

Instagram web sitesine gidin ve mobil tarayıcınızda açın (sizi otomatik olarak yönlendirmesi gerekir).

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi her zamanki gibi girin.

Ancak “Oturum Aç“a tıklamayın. Bunun yerine sayfanın başına dönün ve “Beni eve götür”ü tıklayın.

Bu, hesabınızın saldırıya uğrayıp uğramadığını henüz kontrol edebilmemiz için normal bir giriş denemesinde olduğu gibi otomatik olarak giriş yapmak yerine sizi Instagram’ın ana sayfasına geri götürecektir!

Daha fazla zaman alan bir yöntem de olsa, şifrenizi manuel olarak sıfırlamak ve yeni şifrenin Instagram tarafından sıfırlanmasını beklemektir.

Şifrenizi hatırlamıyorsanız, manuel olarak sıfırlamasını sağlayabilirsiniz. Adımlar:

Profil ayarları sayfanıza gidin ve “Şifrenizi mi Unuttunuz?” seçeneğini tıklayın. (sol kenar çubuğu menüsünde.)

Instagram ile ilişkili e-posta adresinizi girin (veya bunun ne olduğundan emin değilseniz, bunun yerine “Kullanıcı adınızı mı unuttunuz?” seçeneğini kullanın) ve geçerli bir iletişim yöntemi (e-posta adresi, telefon numarası) gönderene kadar kalan istemleri izleyin. , vb.)

Bir iletişim yöntemi gönderdikten sonra görüntülenen açılır kutunun altındaki her birine tıklayarak bir veya daha fazla iletişim yöntemi seçin; bu, şifre sıfırlama bildirimi talebinizle ilgili olarak sizinle tekrar iletişime geçtiğinde Instagram’ın bir uyarı almasını sağlayacaktır.

Yine de şansınız yoksa, yardım merkezi aracılığıyla Instagram ile iletişime geçmeniz gerekir.

Bunu yapmak için Instagram uygulamasını açın ve Ayarlar > Yardım Merkezi’ne gidin. Oradan, ekranınızın altındaki “Soru Sor” düğmesine tıklayın. Buradan gerekli tüm alanları doldurun ve bir Instagram temsilcisinin incelemesi için gönderin. Sorunuzun veya sorunuzun yanıtlanması birkaç gün sürebilir; bu süre içinde Instagram’dan haber alamazsanız (veya size yardımcı olamayacaklarını söylerlerse), tekrar deneyin! Başka hiçbir şey işe yaramazsa veya diğer kullanıcılar hesaplarıyla benzer sorunlar yaşıyorsa (yukarıda listelenenler gibi), kendiniz ve bu sorunlardan etkilenebilecek diğer kişiler için yasal temsil alma konusunda bir avukatla iletişime geçmeniz faydalı olabilir.

Saldırıya uğramak berbat bir şey…

Saldırıya uğrarsanız, hesabınızı geri alma şansınız vardır. Bu makale, Instagram hesabınızı geri alma adımlarında size yol gösterecektir.

Öncelikle yapılacak şeyler: Instagram hesabınızı kurtarmak istiyorsanız, gerçekten saldırıya uğradığından emin olun. Birisi şifresini yeni değiştirmiş ve hesabınızı kilitlemişse, bu kılavuzu izlemenin bir anlamı yoktur. Profilinizin kontrolünü yalnızca kendinizin değil başka birinin ele geçirdiğinden emin olmak için, uygulamaya başka bir telefon veya bilgisayarla giriş yapmayı deneyin (Facebook Messenger’ı indirmek yardımcı olacaktır). Bu başarısız olursa, biri gerçekten profilinizi ele geçirmiş ve kendilerini kilitlemiş olabilir!

Bir şeyleri düzeltmeye başlamak için:

Instagram’da istenmeyen e-postaların nasıl bildirileceğiyle ilgili makalemize buradan göz atın;

2) Yardım merkezi aracılığıyla Instagram ile iletişime geçin.Bu sayfanın altında bir bağlantı bulun;

3) Kayıp bir parolayı manuel olarak sıfırlamak, birkaç adımdan geçmeyi içerir (burada ayrıntılı olarak açıklanmıştır). Bu yöntemin çalışması garanti edilmez.

4) Bilgisayarlarında veya mobil cihazlarında (hatta internet erişimi olmayanlarda) üçüncü taraf uygulamaları kullanmaktan çekinmeyenler için LastPass veya 1Password gibi bir araçla giriş yapmayı deneyin.

Instagram hesabınız saldırıya uğradıysa panik yapmayın. Yukarıda özetlenen yöntemlerin birçoğunun yapılması kolaydır ve umarız daha güvenli bir parolayla hızlı bir şekilde hesabınıza geri dönmenizi sağlar. Parolalarınıza her zaman dikkat etmeyi ve bulunduğunuz her web sitesi için farklı olduklarından emin olmayı unutmayın!

Geri
Üst Alt