İki kişi aynı şeyi istediğin'de neden istedikleri için harekete geçmezler

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Benim anlamadığım bir konu bu soru olarak sizlerede sormak istedim.. Günümüz ilişkilerine bakıyorum' Kız aşık erkek aşık' seviyorlar birbirleri için ölüyorlar.. Evlenmek istiyorlar ama uzaktan anca telefon'dan yazışıp konuşuyorlar' bence bu ilişkilerini yıpratıyor bunu evlenirlerse anlayacaklar'

Birisi diyor'ki ciddiyim diğeri diyor ciddiyim... Evlenecez diyorlar ailelerine açıyorlar ama sevgilim var ciddiyiz diye açıyorlar' evlenmek istiyoruz gibi şeyleri söylerken evleneceklerini söylemiyorlar sadece istiyoruz diyorlar' ailelerine bu konuyu açtıkların'da genelde evlenme kararı alınmış bir süre geçmiş oluyor... Birde ailelerine haber verdikten sonra çok zaman geçiyor neden ?

Eğer evlenme kararı alıyorsanız ailelerinize bildirirsiniz şu gün şöyle yapıcaz diye iki sevgili kararlaştırırsınız' istersiniz nişan söz v.s yapılır... Ama siz ailelerinize duyurma aşamasında tedirginlik yaşıyorsanız bu hala çocuk olduğunuzu evlenmeye hazır olmadığınızı gösterir.. (aile yapısına göre bu iş değişir tabiki)

Genelde bu 19 ile 25 yaş arası çift adayların'da oluyor..

30'lu yaşların'daki kişiler ne yapıyor biliyor'musunuz ? İki sevgili ailesine bildiriyor' gidiyor hastaneye evlilik için rapor alıyorlar' nikah sarayın'dan gün alıp nikahlanıyorlar' sonra aileleri için düğün dernek kuruluyor' tabi bazıları'da yapmıyor bile..

Soru aslında şu ben eleştirisel bir yorum yaptım ama olay şu yani mesela...

İki kişi istiyorsa arada bir engel yoksa niye evlenmiyor'sunuz'da aşk acısı çekiyor'sunuz ? Çok örneği var bunun ? Para demeyin o para düğün dernek için'se onu hiç demeyin'

İsim
Halim Selim
Memleket
Kırıkkale
Meslek
Kuruyemişci
Köşe yazısı gibi olmuş soru.d

Geri
Üst Alt