Huawei, Alt Markası Honor’u Resmen Sattı!

Katılım
20 Ağu 2020
Mesajlar
7,778
Tepkime puanı
3,217
Konum
İstanbul
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
tPUZPz
Çinli teknoloji devi Huawei, bir yıldan uzun süredir Amerika’nın uyguladığı ticari yaptırımlar ile boğuşuyor. Ciddi yaptırımlar Huawei’nin belini bükerken, kritik bir haber teknoloji dünyasına bomba gibi düştü. Şirketin başarılı alt markası Honor’un Çinli bir teknoloji konsorsiyumuna satıldığı açıklandı!

Honor, Yoluna Huawei’nin Desteği Olmadan Devam Edecek!
Huawei tarafından yapılan , markanın tamamının “Shenzhen Zhixin New Information Technology” adlı teknoloji ortaklığına satıldığı açıklandı. Dev konsorsiyumda Honor’un mevcut tedarikçileri ve satış ortakları başta olmak üzere 30’dan fazla şirket bulunuyor. Ayrıca Shenzen yerel hükümeti de markanın %1.4’lük kısmına ortak olmuş durumda. Honor markasının oluşacak yeni ortaklık yapısında Huawei ve bağlı iştiraklerinin herhangi bir payı ise bulunmuyor.

huawei-honor-4.jpg


Huawei, basın açıklamasında Honor’u “hayatta kalmasını sağlamak için” sattıklarını belirtiyor. Görünüşe göre marka, mevcut ambargo koşullarından dolayı faaliyetlerini devam ettiremez duruma gelmiş. Huawei de çözümü Honor markasını elinden çıkarmak durumunda kalmış. Öte yandan anlaşmanın maddi yönü resmi taraflarca belirtilmese de yakın kaynaklar 15 milyar dolar gibi bir rakam üzerinde uzlaşıyor.

huawei-honor-5.jpg


Shenzhen Zhixin New Information Technology cephesinden gelen açıklamada ise 7.000’i aşkın çalışanın yeni sahiplik bünyesinde aynen devam edeceğine vurgu yapılıyor. Zira Honor’un çalışanlarının büyük bölümünü AR-GE ve pazarlama birimi oluşturuyor. Tüketici tarafında ise başta yazılım tarafı olmak üzere çoğu şeyin aynı şekilde devam edeceği belirtiliyor. Hatta markanın el değiştirmesinin ardından yeniden Google servislerini kullanabilmesinin de önü açılacak. Son olarak satış sonrası desteğin Huawei yerine doğrudan Honor tarafından verileceğini belirtelim.
 
Katılım
3 Eyl 2021
Mesajlar
33
Tepkime puanı
3
Huawei'yide Nokia gibi yapmak istiyorlar ama şimdilik direniyor. başarılıda olacaktır.
 

Benzer konular

Üst Alt