HAYTAP BİR İHBAR KURUMU DEĞİLDİR!

Blog

********
Katılım
3 yıl 9 ay 4 gün
Mesajlar
157
Tepkime puanı
46
Konum
Evren
Cinsiyet
vtEvVy
Her şeyden önce HAYTAP’ın size bire bir yardım etmesi değil, tam tersine sizin bizzat bir sivil toplum örgütü olan HAYTAP’a yardım etmeniz gerekir. Şunu unutmayın ki maalesef bizim HAYVAN KORUMA POLİSİ ekiplerimiz, ülkemizin her bölgesinde araçlarımız, profesyonel ekiplerimiz bulunmamaktadır. Burada çalışan arkadaşlarımızın çok büyük kısmı sizin gibi gönüllüdür ve tüm bu işleri yaratabildikleri dar zaman aralıklarında yapmaktadır. Gördüğünüz, takip ettiğiniz tüm işler bu ara zamanlardaki başarı öykülerimizdir. Bunları "Biz yapabiliyoruz, sizler de aynı yolları izleyerek yapabilirsiniz." diye örnek olarak yayınlıyoruz ama bir yandan da ülke çapında ihbarda bulunmak yerine elini taşın altına koyabilecek insanlarla örgütlenmeye çalışıyoruz.Dolayısıyla Twitter, Instagram, Facebook gibi ortamlarda yaptığınız ihbarları zaten okuyamıyoruz. Elimizdeki vakaları (ancak bütçemizle doğru orantılı), nasıl başarı öykülerini yakaladığımızı sizlere örnek olması açısından paylaşıyoruz. O yüzden bu konudaki sitemleriniz yersiz. Yorumlarınıza bakacak profesyonel sosyal medya ekiplerimiz de, böyle bir zamanımız da maalesef yok. Ancak siz şu anda bu web sitesinin ilgili bölümlerine bakarak neler yapabileceğinizi görüp bu çalışmalar içine katılırsanız işte o zaman o kurtarmaya çalıştığınız hayvandan daha fazlasına yardımcı olacaksınız. Fakat ağırlıklı olarak ihbarı yapanlar lanet edip devamını getirmediği, konunun takibini yapmadığı için neden bugün bu kadar az kişi olduğumuzu anlayabilir, akıl vermekten öte bu işlere gerçek anlamda giren kişinin az olduğunu ya da büyük çoğunluğun ancak bireysel başarılarla mutlu olup psikolojik olarak kendini tatmin ettiğini anlayabilirsiniz.

Yine de, tüm bunlara rağmen, sosyal medya sayfalarımızı ve web sayfamızı takip ederseniz Türkiye'de en aktif, en fazla başarı yakalayan (hem de ajitasyon yapmadan) kurum olduğumuzu göreceksiniz. (Sadece araştırma yapmanız gerekiyor)

Eğer bahsettiğimiz bu sivil toplum örgütü bilincine sahip değilseniz, ihbar için nerelere başvurulacağını, neler yapmanız gerektiğini anlatmamıza, yol göstermemize rağmen umursamayıp, psikolojik ya da hukuki destek almak için arayıp "İhbar ettim, siz işlem yapmadınız!" diye lütfen sitem etmeyiniz.

Zaten web sitemizde ve özellikle bu bölümde karşılaşabileceğiniz tüm sorunlarla ilgili bağlantıların hazırlanması bile gönüllülerden oluşan bizler için büyük bir emektir. Lütfen bu emeği bizleri de anlayarak değerlendirin.

Bizlere doğrudan başvurmadan önce lütfen aşağıda en fazla karşılaşılan sorunlarla ilgili olarak bu sayfada bulunan "Sık Sorulan Sorular"ı, "HUKUK" bölümümüzü, hatta Don Kişot bölümündeki yazıları dikkatle okuyun ya da www.haytap.tv bölümündeki televizyon yayınlarını izleyin, hatta paylaşın.

Bu bölümü okumanız birçok insan tarafından aynı konularda tekraren gelen sorular üzerinde zaman kaybetmemizi önleyecek ve makro ve saha çalışmaları üzerinde daha rahat yoğunlaşabilmemizi sağlayacaktır.

Tüm Türkiye’de, bu kadar yoğun hayvan hakkı ihlalinin olduğu bir ortamda, sizler gibi gönüllü olan bizler "Ne olur, ihbar gelsin de müdahale edelim." şeklinde çalışmak yerine, somut olaylar karşısında her birinizin bulunduğu bölgede eğitimli birer hayvan hakkı savunucusu, korucusu olmanızı sağlamaya çalışıyor, aynı zamanda örgütlenmenizi teşvik etmeye çalışıyoruz. Elimizdeki sorunlar ve ürettiğimiz çözümlerin tahminlerinizin ötesinde olduğunu, her birisini web sitemizde ya da sosyal medya hesaplarımızda paylaşmadığımızı da özellikle bilmenizi isteriz.

Paylaştığımız çalışmaların çoğu, size yol göstermesi için, örnek nitelikteki dilekçeler, suç duyuruları, eğitim çalışmaları, lobicilik çalışmaları, afişler veya kurtarma operasyonlarıdır. Afişlerimizin ve eğitim setlerimizin çoğunu ofisimize gelip bizi ziyaret ederek ya da ödemeli kargo yolu ile temin edebilirsiniz. Devletin kurumlarının hayvan hakları ihlallerine karşı uyuduğu bir ortamda sivil toplum örgütü olarak sınırlı bütçe ve sınırlı gönüllü kadrosuyla daha da iyisini sunmaya çalışıyoruz. Lütfen bizlerden butik hizmet bekleme hatasına düşmeyin.

HAYTAP o kadar çok aranmaktadır ki telefonlara bakılmamasını anlayışla karşılanmasını rica ediyoruz. Maalesef her ihbar için arayan hayvansever saatlerce konuşmak, dertleşmek istiyor. Oysa sorunların çözümünü web sitemizi azıcık kurcalayarak bulabilirsiniz.

Shop ile ilgili soruları da (ürün kargo durumu, mama bilgisi, ödemeler vs) Federasyona iletmeyin, Federasyonda gönüllü olarak bulunan kişilerin de size yardımcı olmaları mümkün değil. Shop ürünleriyle ilgili sorunları 0850 840 29 14 no.lu telefona bildirebilirsiniz.
 
Geri
Üst Alt