Havas ilminin yapıldığı ortam

Havas ilmini icra edenlerin dikkat etmesi gereken konulardan bir taneside çalışma mekanıdır çalışma mekanı nasıl olmalı ve nelere dikkat edilmeli
Çalışmaların yapılacağı yer şayet mümkün olursa hep aynı yer ve yine mümkünse bu işe ayrılmış bir oda olmalıdır.Herkes için özel bir Havâss odası yapmak tabii ki, mümkün değildir.Fakat en azından kendi odamızı ya da
evin bir bölümünü, çalışmalar sırasında az çok değiştirip,bu işe uygun hale getirebiliriz. Havâss için uygun mekan nasıl olmalıdır? Aslında bunun özel bir tarifi yoktur. Genel olarak söylemek gerekirse çalışmaların yapılacğı yerde, İslami geleneklere uygun olarak,insanveya hayvan resmi asılmış
olmamalı.Ufak veya büyük, heykel,biblo gibi,insan veya hayvan tasviri
olan şeyler kaldırılmalıdır. Kişisel olarak bunları fazla ciddiye almadım ve
almıyorum da fakat bilgi olsun diye yazıyorum ki, işin geleneği budur.Aslında en güzeli,içinde hiç birşey olmayan,sadece oturacak bir minder,
üzerine çalışırken vefk veya muska koyulabilecek ve bu gibi şeyleri yazabileceğimiz bir ufak sehpa olan bir odadır.Dinsel açıdan
düşünmesek bile resimler,karışık eşyalar ve benzeri şeyler konsantreyi dağıtabilirler.Ayrıca bir çok deneyimli kimse,uyumakta kullanılan mekanlarda çalışma yapılmamasını da tavsiye ederler.​

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Havas ilmine inanmayanlar cinler ve şeytanlara inanmayanlardır bunlarda kafir olarak görülür.. havas ilmi var ama günümüzün sahtekarları bu işi ezbere yapıp gerçekleştiğini sanıyor.. halbuki bununda el almayla bilgiyle ilimle alakası var.. hurafe degildir havas ilmi günümüz havascıları hurafedir bunu ayırt edelim.