Gnu Wget - Botlar

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
GNU Wget, en yaygın kullanılan İnternet protokolleri olan HTTP, HTTPS, FTP ve FTPS kullanarak dosyaları almak için ücretsiz bir yazılım paketidir. Etkileşimli olmayan bir komut satırı aracıdır, bu nedenle komut dosyalarından, cronişlerden, X-Windows desteği olmayan terminallerden vb. kolayca çağrılabilir .

GNU Wget, büyük dosyaların alınmasını veya tüm web veya FTP sitelerinin yansıtılmasını kolaylaştıran, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok özelliğe sahiptir:

İptal edilen indirmelere devam edebilir RESTveRANGE
Dosya adı joker karakterlerini kullanabilir ve dizinleri özyinelemeli olarak yansıtabilir
Birçok farklı dil için NLS tabanlı mesaj dosyaları
İsteğe bağlı olarak, indirilen belgelerdeki mutlak bağlantıları göreli olarak dönüştürür, böylece indirilen belgeler yerel olarak birbirine bağlanabilir
Microsoft Windows'un yanı sıra çoğu UNIX benzeri işletim sisteminde çalışır
HTTP proxy'lerini destekler
HTTP çerezlerini destekler
Kalıcı HTTP bağlantılarını destekler
Katılımsız / arka planda işlem
Yansıtma sırasında belgelerin yeniden indirilmesi gerekip gerekmediğini belirlemek için yerel dosya zaman damgalarını kullanır
GNU Wget, GNU Genel Kamu Lisansı altında dağıtılmaktadır .
GNU Wget'i İndirme
GNU Wget için kaynak kodu ana GNU indirme sunucusunda veya (daha iyisi) yakınınızdaki bir GNU aynasında bulunabilir .
Daha fazla indirme seçeneği için SSS bölümüne bakın .

Dokümantasyon
GNU Wget belgeleri , diğer GNU paketlerinin kılavuzları gibi çevrimiçi olarak mevcuttur .

Ek Bilgiler
Şu anda GNU Wget2 geliştirilmektedir.
Lütfen test, dokümanlar, organizasyon, geliştirme vb. Konularda bize yardım edin . Wget2 işbirliği sitesinde görüşmek üzere .

bakıcı
GNU Wget şu anda Tim Rühsen, Darshit Shah ve Giuseppe Scrivano tarafından sürdürülmektedir .
GNU Wget'in asıl yazarı Hrvoje Nikšić'tir.
Lütfen yapmak değil hata raporları veya Wget ile yardım istekleri ile bu kişilerin ya doğrudan teması: ne mail listesi içindir; lütfen onun yerine kullanın.