Eylül, bahçecilik takviminde kompost mevsimini işaret ediyor

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Mark ve Ben Cullen, mutfak artıkları ve bahçe atıkları, sayısız faydası olan güzel bir malzeme oluşturur.
Kompost yığını

Eylül, kompost mevsimine işaret ediyor, yani bu mutfak artıkları ve bahçe atıkları nihayet bahçeye sayısız faydası olan güzel ve zengin bir malzemede pişiriliyor. - Mark ve Ben Cullen

Mark ve Ben Cullen

Mayıs ayı, bahçıvanın baharın habercisi olduğu için çok fazla şan alır - Dünya, yeni renkler ve taze kokularla canlanıyor. Bu hareketlilik, Kanada kışının sıkıntılarından gelen canlandırıcı bir çağrı olsa da, şu anda bahçede meydana gelen aktivite seviyesiyle, özellikle de sebze bahçesi söz konusu olduğunda, gerçekten karşılaştırılamaz.
Sebze bahçemizdeki mahsul çeşitliliği mutlak zirvede - taze sarımsak, soğan, patates ve fasulye, mayıs ayında sadece küçük ekim olan domates ve biberle çevrilidir. Bu bitkiler, müthiş bir verim yılının ardından olgunlaşmış lütuflarıyla birlikte yayılıyor.
Ve elbette, Eylül'ün en sevdiğimiz aylardan biri olmasının gerçek nedeni: bu kompost mevsimi! Bu mutfak artıkları ve bahçe atıkları nihayet, bahçeye sayısız faydası olan güzel ve zengin bir malzemeye dönüştürülür.

Tüm bu aktivitelerle, emeğinizin gerçek meyvelerinin tadını çıkarmaya kapılmak kolaydır. Ancak gerçek şu ki, bahçenizin uzun vadeli başarısına yatırım yapmak için erken sonbahardan daha iyi bir zaman olamaz.

Yapılacaklar listemizdeki bazı şeyler:

Hasat. Hiç şüphe yok ki ödül hızla geliyor ve buna ayak uydurmak zor. Bitkilerin aşırı olgunlaşması kolay olduğundan domates, fasulye ve biber gibi ürün taşıyan bitkilerinizi her gün kontrol edin.

Hasadın zirvesinde kalmak maksimum verimi artırabilir.

Organik gübre. Bu komposteri temizleyin ve doğrudan sebze bahçenizin yüzeyine uygulayın. Topraktaki mevcut vermikültür (solucanlar) bu besinleri toprak yüzeyinden azot bakımından zengin solucan dökümleri şeklinde köklere kadar getirmeye istekli olduğundan, onu kazmak için endişelenmeyin.

Bir kompostunuz yoksa, ilkbahar ekimi için zamanında taze kompost elde edebilmeniz için şimdi başlama zamanı.

Geri
Üst Alt