Etkileyici Aşk Adına Sözler

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
"Affetmek ve unutmak iyi İNSANLARIN intikamdır." Schiller

"Kendini AFFEDEMEYEN bir kimsenin, bütün hataları AFFEDİLEBİLİR."

"Birini aldatan ötekini de aldatır." Stefan Zweig

"Hiçbir şeyin kendinden saklanmadığına inanmış bir kişiyi aldatmaktan daha kolay bir şey yoktur." Balzac

"Fakat bulamadınızsa eğer karda ayak izlerimi sade korktuğumdan değil. Bekçi, merdiven, polisler, dedikodu, kepazelik, aldatılmış bir zevcenin intiharı: komik. Niçin öldüğümü anlatmak müşkül. Kime? Herkese, sana mesela. İnsan, ölmeye karar verirken bile insanları düşünüyor." Nazım Hikmet/ Bir Küvet Hikayesi

"İnsan ALIŞKANLIKLARININ çocuğudur." İbn-i Haldun

Alışkanlıkların zinciri, önce hissedilmeyecek kadar hafif, sonra kırılmayacak kadar güçlü olur." Benjamin Disraeli

Aslında aşk, hayalle gerçek arasında sıkışıp kalmış bir kalpler bütünüdür. Hayalini kurarsın, iple çekersin, çabalarsın, bir gün hayal diye tanımladığın sevgin gerçeğe dönüşmüş olur. Ama bunu anlamakta zorluk çeker insan. Gerçeğin dışına çıkılıp çıkılmaması gerekip gerekmediğini bile bilmezler. O yüzden âşık olduğunuz hayal alemine değil, sevdiğiniz insana âşık olun.

Aşk bir nevi, sevdana duyulan hasrettir. Hasret, sevdiğin insanı göremeden onu sevebilmektir. Hasret seni kavururken, kendin için yeni bir hikâye yazabilmeyi başarmaktır. Kendi hikâyenin her sözcüğünü, ilmik ilmik dokuyarak her harfin yerini özenle yazabilenler aşkı ve acıyı tadabilmiştir. Uyanık bir zamanda, düş gördürür acı aşk. Sonra gördüğün düş, beyazdan siyaha dönüşür.

"Arzular! Hiç mi yorulmayacaksınız?" Andre Gide

"Kendime sapladığım bir bıçaksın sen; aşk budur." Franz Kafka

"AŞK değişmeyince ÖLÜR." Ahmet Haşim

"Benim beklediğim AŞK başka! Dedi. O, bütün mantıkların dışında, tarifi imkânsız ve içeriği bilinmeyen bir şey. SEVMEK ve HOŞLANMAK başka… İstemek, bütün RUHUYLA, bütün VÜCUDUYLA, HER ŞEYİYLE istemek başka… AŞK bence BU İSTEMEKTİR." Sabahattin Ali

"Mutlu AŞK yoktur." Aragon

"Kimin AŞKA meyli yoksa o KANATSIZ bir KUŞ gibidir. VAH ONA!" Mevlana

"AŞK YEPYENİ kalabilen eski bir MASALDIR." H. Heine

"AŞK, ovaları kaplamış olan çok büyük ORDULARA benzer. Daha dün bütün GÖRKEMİYLE orada dururken BUGÜN bakarız, YERİNDE YELLER ESER." Montherland

"AŞK hakkında her şey DOĞRU, her şey YANLIŞTIR. Hakkında söylenebilecek hiçbir şeyin SAÇMA OLMADIĞI tek şey AŞKTIR." Chamfort

"AŞK, bize güç veren tek ÖZGÜRLÜK yitimidir." Aragon

AŞK Fransa'da bir KOMEDİ, İngiltere'de bir TRAJEDİ, İtalya'da bir OPERA, Almanya'da bir MELODRAM, TÜRKİYE'DE bir SEVDA, RÜYA, Masal'dır.

"Aşık birinin deliden farkı yoktur." Sigmund Freud

"Bir zamanlar burada kitaplar, kalemler ve resimler arasında çok mutluydum. Sonra aşık oldum da Cennet'ten kovuldum." Orhan Pamuk

Kısa ayrılıklar aşkı canlandırır, uzun ayrılıklar ise aşkı öldürür.

"Ben Seni sevmesini, senden ayrıldıktan sonra öğrendim. Başkalarını sevmekle sanma sakın. Gönlümün içindeki derin, hazin, ümitsiz hayalini sevmekle." Reşat Nuri Güntekin

Beni hasretim sana olan sevgimden gelir. Sana olan sevdam, yüreğimdeki sıcaklıktan gelir. Sana duyduğum hisleri burada, birkaç kelime ile anlatıp geçiştiremem. Sana dokunuşumdaki, hislerimi anlatmaya ne hislerim ne hasretim yeter gelir. Saçlarından çıkan ışık tanelerini toplayıp, kendime yol yapmak istedim, ama hasret yine buna izin vermedi. Dön gel sevdiğim, sana olan aşkım kurumasın tükenmesin, bitmesin hiçbir zaman. Dön gel kalbimin kapıları sana sonuna kadar açık kalmaya devam edecek.

Şayet benim sevgimden emin değilsen, bunu bana söyle. Yüzünü bana çevirip, susma, arkanı dönüp benden yavaş yavaş uzaklaşıp gitme. Gel elimden tut, birlikte kendi geleceğimize yürümeye devam edelim. Sözlerin kifayetsiz kaldığı, bu dünyada, kendi hayalimizi yaşayalım.

Sevgi, bir kahvenin içilmesi gibi olmalı. Önce kahvenin çekirdeklerini, kavurmalı ne çok fazla ne de çok az olmalı. Çok kavrulan kahve acı, az olanı çiğ olur. Sonra, cezveye koymalı kahveyi, tam kıvamında olmalı miktarı. Sevgi gibi, iyi ayarlanmalı. Kısık ateşte pişirilmeli, sevdanın üzerine çok fazla gidilmemeli. Tam zamanında, ateşten çekilmeli, önce suyu, sonra kahveyi içmek gerekir. Sevda kahveye benzer, yapılması gerekeni yapmalı ne çok çaba göstermeli ne de daha azı yapılmalıdır.