Erkeklerin Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Medeni Hal
Yapılan araştırmalara göre, erkekler kadınlara göre cilt bakım yapmaya fazla özen göstermiyor. Fakat uzmanların açıklamaları; cilt bakımını da erkekler yapmalıdır ve en az kadınlar kadar yoğun cilt bakım ürünleri kullanmalıdır.

Yağlı cilt sahibi erkekler sabahları yüzünü yıkadıktan sonra cilt temizleme toniği kullanarak cildin yağ dengesini azaltmalılar. Temizleme işlemi sonrası cilt nem dengesini kaybedeceği için hyaluronik asit içerikli bakım kremleri kullanılmalıdır. Eğer bakım sonrası cilt hassaslaşıyor ve ciltte güneşe bağlı lekelenmeler meydana geliyorsa uygun güneş koruyucu kremler uygulanmalıdır.

Mesela erkekler kadınlara göre akşamları cilt bakımı yapmaya daha fazla zaman ayırabilir. Sabah uygulanan bakım yöntemi akşamda uygulanmalıdır. Ancak cilt akne ve sivilceli sorunu yaşıyor ise o zaman doktor kontrolü altında cilde bakım yapmak daha doğrudur. Çünkü sivilceli ciltler üzerinde temizleme işlemi yapmak bir süre sonra kalıcı lekelere yol açabilir. Bu yüzden hekimler hastalarına cilt bakımı öncesi tedavi uygular. Bu tedavi süresi kişiden kişiye değişebilir.

Elimden geldiğince erkeklerin cilt bakımını nasıl yapmaları gerektiğini anlattım. Mesela ben akşamları cilt bakımı mı şu şekilde yapıyorum;

• İlk olarak cildimi bol köpüklü kimyasal olmayan sabunla yıkıyorum.
  • Cildimi bitkisel içerikli tonikle siliyorum.
  • En son işlemde BioNike markasının cilt bakım kremini sürüyorum. Geceleri kullanılan bu ürün sayesinde kısa sürede lekelerden ve çatlaklardan kurtulabilirsiniz.

Geri
Üst Alt