Erkekler kadınları neden zor anlıyor?

Destinys

Sevmek için sebep aramadım hiç, sesi yetti kalbime.”

Medeni Hal
12577799-728xauto.png

KADIN SESİ ERKEK BEYNİNİ DAHA ÇOK ÇALIŞTIRIYOR
Bir araştırma, erkeklerin kadın seslerine farklı tepki verdiğini ortaya koyuyor. Diğer erkekler konuşurken erkekler beyinlerinin bazı kısımlarında daha az aktivite gösterir. Aslında, erkeklerin beyinlerinin kadınların ne dediğini çözmek ve anlamak için daha çok çalışması gerekiyor. Bu, erkeklerin kadınların söylediklerinin anlamlarını ve duygularını anlamayı daha zor bulabileceği anlamına geliyor.
KADIN SESİ DAHA KARMAŞIK
Kadın ve erkek sesleri arasındaki fark burada çok önemlidir. Kadınlar konuşurken erkeklerden çok daha fazla ses kullanırlar ve daha melodik konuşma eğilimindedirler. Bu 2 faktör, erkeklerin beyinlerinin kadınların ne söylediğini hızlı bir şekilde anlamasını zorlaştırabilir, çünkü çözülecek daha çok şey vardır.
BONUS: KADINLARIN ÇOK KONUŞTUĞU BİR EFSANE!
Araştırmaya göre kadınların erkeklerden daha çok konuştuğu klişe bir şehir efsanesi. Aslında, erkekler ve kadınlar aşağı yukarı aynı miktarda konuşuyorlar ve bağlam da aynı derecede önemli. Araştırma, bazı durumlarda erkeklerin kadınlardan, bazılarında ise kadınların erkeklerden daha fazla konuştuğunu gösterdi. Yani muhtemelen bu klişeyi yatıştırmanın zamanı gelmiştir.

mynet.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Erkeklerin kadınları zor anladıgını düşünen kadınlar olduguna göre kendilerine sorsunlar biz neden anlatamıyoruz kendinizi diye.. erkek kadını anlamak içinmi yaratıldı :p

Destinys

Medeni Hal
Erkeklerin kadınları zor anladıgını düşünen kadınlar olduguna göre kendilerine sorsunlar biz neden anlatamıyoruz kendinizi diye.. erkek kadını anlamak içinmi yaratıldı :p

hayır ama sizin varoluşunuz biel bizim sayemizde, bizi anlamak zorundasınız eniştecim.
konu kilit, bye :T:

• Beğen
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Bizim var oluşumuz sizin var oluşunuz yanlış biliyorsun

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Sizin var oluşunuz bizim sayemizde demişsin.. sizin yaratılma sebebiniz biziz yanlış biliyorsun demek istiyorum :D

Destinys

Medeni Hal
Sizin var oluşunuz bizim sayemizde demişsin.. sizin yaratılma sebebiniz biziz yanlış biliyorsun demek istiyorum :D

doğru siz yaratılmışsınız sonra Allahım demiş ki yok ya bunlar olmadı birde kadını yaratalım :gic1:

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Zaaaa :haha:

Geri
Üst Alt