Düşmanlarınızı Sevin

Düşmanlarınızı sevin

Ama beni dinleyen sizlere şunu söylüyorum: düşmanlarınızı sevin, sizden nefret edenlere iyilik yapın, size lanet edenler için iyilik dileyin, size hakaret edenler için dua edin. Bir yanağınıza tokat atana öbür yanağınızı da çevirin. Abanızı alandan mintanınızı da esirgemeyin. Sizden bir şey dileyen herkese verin, malınızı alandan onu geri istemeyin. İnsanların size nasıl davranmasını istiyorsanız, siz de onlara öyle davranın. Eğer yalnız sizi sevenleri severseniz, bu size ne övgü kazandırır? Günahkârlar bile kendilerini sevenleri sever. Size iyilik yapanlara iyilik yaparsanız, bu size ne övgü kazandırır? Günahkârlar bile böyle yapar. Verdiğinizi geri almak umudunda olduğunuz kişilere ödünç verirseniz, bu size ne övgü kazandırır? Günahkârlar bile verdikleri kadarını geri almak koşuluyla günahkârlara ödünç verirler. Ama siz düşmanlarınızı sevin, iyilik yapın, hiçbir karşılık beklemeden ödünç verin. Alacağınız ödül büyük olacak, en yüce olanın kulları olacaksınız. Çünkü O, nankör ve kötü kişilere karşı iyi yüreklidir. Rabbiniz merhametli olduğu gibi, siz de merhametli olun.

(Luka 6)

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
malınızı alandan onu geri istemeyin
Size iyilik yapanlara iyilik yaparsanız, bu size ne övgü kazandırır?
işte değiştirilmiş kitaplara hurafe katmalarının örneği... bunlar haricinde olanların hepsi kitap aslında varsa bunlar yok... diğer dinler diye konular var ama diğer din diye birşey yok hep hükmü geçmiş dinler.. Hahamların bir avluda toplanıpta aldığı kararların senaryosu geldi aklıma birden..

Bu ifadeleri anlamak için ruhtan gelen bir kalp ve merhamete ihtiyaç var anlamamanızı anlıyorum :)

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Bu ifadeleri anlamak için ruhtan gelen bir kalp ve merhamete ihtiyaç var anlamamanızı anlıyorum :)
elin gavurun dininin neyini anlıycam kafirliğe özenim yok iyice saçmaladın sende ha

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
İncilin lukası değil'mi bu ? bunda merhametten bahsetse ne olur zalimlikten bahsetse ne olur.. Benim nazarımda ve ben müslümanım diyen herkesin nazarında bu kitap geçerliliğini kaybetmiştir buna insan eli değmiştir.. 4 kutsal kitap vardır adı vardır 1'i hariç kuranı kerim dışında 3'ü tahrip edilmiştir.. bunu senin daha iyi bilmen lazım.. sen bizden en yenisi olarak okul bitirmiş insansın.. vallahi bazen seni anlamıyorum.. neyse..

Ben dinleri özüne inanıyorum diyelim :D

• Beğen
Tepkiler: LsR