DÜNYANIN EN ÇEŞİTLİ VAHŞİ YAŞAM BÖLGESİ

Charismax

Copyright @ Charismax
Katılım
3 yıl 9 ay 5 gün
Mesajlar
25,282
Tepkime puanı
8,726
Yaş
35
Konum
Memed' Home
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
shutterstock_260553590.md.jpg

Dünyada inanılmaz derecede çeşitli vahşi yaşama sahip birçok yer varken, hiçbiri Afrika'daki Rift Vadisi'ne yaklaşmıyor. Büyük vadi, Kızıldeniz'den Ruanda, Uganda, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Etiyopya, Kenya, Tanzanya, Cibuti, Eritre ve Sudan üzerinden yaklaşık 5.000 km'yi kapsıyor. İnanılmaz bölge, dünyanın sunduğu en geniş vahşi yaşam koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır.

Rift Vadisi'nde, mükemmel hayvanat bahçenizde hayal edebileceğiniz neredeyse her memeliyi bulacaksınız. Aslanlar, leoparlar, antiloplar, zebralar, çitalar, bufalolar, filler, zürafalar ve daha fazlası var. Bölgedeki en büyüleyici hayvanlardan biri gümüş sırtlı gorildir. İnanılmaz primatlar Ruanda, Uganda ve DRC'nin dağ ormanlarında bulunur. Gümüş sırtlı goril belirli bir goril türü değildir, sadece griye dönüşmeye başlayan yaşlı gorilleri ifade etmek için kullanılan bir terimdir.

Bölge aynı zamanda bazı inanılmaz sürüngenlere de ev sahipliği yapıyor. Bölgede timsahlar, yılanlar, kertenkeleler ve çok daha fazlasıyla bulunabilecek birçok inanılmaz hayvan var. Bölgedeki ve tüm Afrika'daki en büyük yılan Afrika kaya pitonudur. Vahşi hayvan o kadar güçlüdür ki antilopları ve timsahları öldürebilir.

Sürüngenlere ve memelilere ek olarak, inanılmaz bir kuş ve balık seçkisi var. Flamingoların nüfusu o kadar fazladır ki, yukarıdan uçarken insanlar genellikle büyük bir flamingo sürüsünün olduğu pembe gölleri algılarlar. Vadinin gerçek gölleri, var olan en eski ve en derin göllerden bazılarıdır, tek bir göl olan Malawi Gölü, 800'den fazla balık türü ile dünyadaki en fazla sayıda balık türüne sahiptir.

Bu inanılmaz bölge, yer kabuğundaki derin bir yarıktan oluşmuştur. Şaşırtıcı çeşitlilik, David Attenborough'u bir ömür boyu meşgul etmeye yetecektir. Hayvanlar doğal ortamlarında görmeyi sevdiğiniz bir şeyse, o zaman Rift Vadisi mutlaka görülmeli.
 
Geri
Üst Alt