Domain Yönlendirme Siteme Bağlama (resimli)

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Bir siteniz var alan adı aldınız bunu kendi sitenize bağlamak istiyorsunuz varsayalım c- panel kullanıyorsunuz panellerin ikisindede plesk ile aynı mantıkk sayılır ben c panel üzerinden anlatıcam

Hosting aldınız alırken bazı sınırlamalar vardır sınır dahiline giren kısıma RUMUZ ekle olarak geçer sınırsız Dahil olmasınada ise bir isim verilmez bu biraz tekniktir..

Mesela forummeskeni sitemize forumseli.com adresini bağlayalım (daha önce bağladım örnek yapıcam)

Rumuz olarak ekleme

C panelinize girin altta resimde gösterdiğim alanı tıklayın

Ekli dosyayı görüntüle 3688

Tıkladıktan sonra yeni aldığınız alan adınızı var olan sitenize bağlamak için aşşağıdaki resimde görünen şekilde bilgileri girin

Ekli dosyayı görüntüle 3689

Rumuz olarak hosting firmanızın size verdiği sınırlama dahilinde rumuz olarak eklenecektir eklediğiniz adres sizi ana sitenize yönlendirecektir... Rumuz site eklemek hostinglerin bir çoğunda sınırlıdır bu sınır dahilinde eklemedir..

Rumuz ekleme hakkın yoksa ?

Hostinginizi alırken belirli bir sınırlamalar olduğunu söylemiştim.. Basit bir işlem için sınırlama koyanlarda var rumuz hakkı 1 olan 5 olan sınırsız olan şeklinde farzedelim yukarıdaki işlemle bir sınır rumuz ekleme hakkımızı doldurduk .. bir alan adı daha aldık diyelim bunu nasıl ekliycez ?

Forumderyasi.com alan adını forummeskenine ekleyelim ..

Sınırsız alan adını sitene yönlendirme

Ekli dosyayı görüntüle 3690

Etki alan adına tıkla açılan pencerede

Ekli dosyayı görüntüle 3691

İngilizce olarak yazan Türkçesi yeni alan adı kurulumu yap butonunu tıkla bu ilk alan adını bağlamak için aldığınız alan adını panelinize eklemek içindir

Bunu yeni aldığınız alan adı için yapacaksınız yani var olan alan adını bu şekilde kurmuyoruz bu ayrı bir anlatım olduğu için bunu bu konu içinde anlatmayacağım.. Silmeyeceğimde SS olarak arada bu kalsın...

Aşşağıda gösterdiğim yeri tıklayın / EKLENTİ ETKİ ALANI

Ekli dosyayı görüntüle 3693

Açılan pencerede yeni alan adınızı girin

Ekli dosyayı görüntüle 3695

Resim üzerinde yazdığım gibi yapın

Ekli dosyayı görüntüle 3696

Ekle dediğimizde rumuz ekleme işleminde olduğu gibi bu alan adınıda ana alan adımıza yönlendirdik .. Rumuz ekleme sınırı olanlar bunu tekrarlaya bilir..

Bu kadar