Diskaro Çeşit ve Fiyatları

Katılım
8 Mar 2021
Mesajlar
49
Tepkime puanı
11
Cinsiyet
vtEvVy
Bir çiftçinin ihtiyaç duyduğu diskli tırmık tipi, bir çiftlikte disklemenin amacına bağlıdır. Genellikle diskaro çekmek için traktör kullandığınız büyük bir çiftlik veya araziye düşmansanız, traktörünüzün gücüne uygun bir seçin.
Diskleme, toprak hazırlığı için kullanılan bir çiftlik yönetimi uygulamasıdır. Genellikle derin veya sığ toprak sürmeyi takip eder. Sürerken toprağı keser, granüle eder ve ters çevirir, oluklar ve sırtlar oluşturur, diskler kesekleri ve yüzey kabuklarını parçalar. Ek olarak, diskleme, toprak granülasyonunu ve yüzey homojenliğini iyileştirir. En önemli toprak hazırlama uygulamalarından biri olan diskleme, yabancı ot gelişimini tetiklemek için faydalıdır ve ortaya çıkmış yabancı otları yok eder. Ayrıca, mahsul artıklarının toprağa dahil edilmesi gibi önemli bir göreve de yardımcı olur.
Diskarolar: Toprak Hazırlama Yönetimi Uygulamaları
Diskarolar, kesekleri ve yüzey kabuklarını parçalayarak toprağı ekime veya ekime hazırlamak, böylece toprak granülasyonunu iyileştirmek ve yabani otları yok etmek için kullanılan tarım aletleridir. Bir grup oluşturan ortak bir şaft üzerine monte edilmiş içbükey kesme bıçaklarından (disklerden) oluşurlar. Disk tırmık aşağıdaki parçalardan oluşur:
 

Benzer konular

Üst Alt