Devlet Vatandaşa Bayram Harçlığı Verecek Mi ?

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal

2021 yılında Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu sayfası ve Açık Kapı aracılığı ile 500 TL bayram harçlığı verilmesi en çok konuşulan konusu oldu. Peki Kurban Bayram harçlığı 500 lira kimlere verilecek, bayram harçlığı almak için başvuru yapılacak mı?​

Ekli dosyayı görüntüle 3290

Vatandaşlar corona virüs salgını nedeniyle valiliklere ya da kaymakamlıklara gitmek yerine e-devlet üzerinden Açık Kapı uygulamasına tıklayarak yardım başvurusunda bulunabiliyor.

17 farklı alanda 322 konunun yer aldığı uygulamada vatandaşlar, devlet kanalları üzerinden yardım alıp alamayacağını öğrenmeye çalışıyor.

Son dönemde adından sıkça söz ettiren uygulama 500 lira açık kapı sosyal yardımı iddiaları ile de gündeme geldi.

500 TL BAYRAM HARÇLIĞI BU YIL DA OLACAK MI?

Benzer bir iddia geçtiğimiz yıl da ortaya atılmış, Bu iddia zamanında İçişleri Bakanlığı tarafından yalanlanırken Açık Kapı üzerinden yardım başvurusu ise yapılabiliniyor.
Son dönemde tekrar ortaya çıkan Açık Kapı sayfası ve Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu sayfası aracılığıyla ile verileceği söylenen bayram harçlığı iddialarının doğruluk değeri bulunmuyor.

Geri
Üst Alt