Devlet bayram öncesi yardım vanalarını açtı!

Devlet bayram öncesi yardım vanalarını açtı! Koşulsuz şartsız bayram harçlığı verilecek​

Kurban Bayramı harçlığı verilecek mi? Bir süredir ihtiyaç sahibi vatandaşlar bu araştırmayı yapıyor. Kurban Bayramı öncesi son dakika müjdesi geldi. Vatandaşlara Bayram harçlığı devlet tarafından koşulsuz şartsız verilecek.

Kurban Bayramı harçlığı müjdesi geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi Bayram öncesinde vatandaşlara yeni destek ödemesi devlet tarafından sağlanacak. Uzun süreden beri gündemde olan bayram harçlığı bu yıl kesin olarak veriliyor. Başvurularda e-devlet üzerinden kabul edilmeye başlandı. Kurban Bayramı öncesi vatandaşlara ilaç gibi gelecek olan ödeme tamamen karşılıksız koşulsuz şartsız yapılacak. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler ödemeden yararlanabilecek. Kurban Bayramı harçlığı miktarı da belli oldu. Açık kapı üzerinden yapılacak olan başvurular sonucunda başvuru yapan her vatandaş bin TL'ye Varan ödeme alabilecek. Kurban Bayramı harçlığı ödemesi için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevlendirildi. Bakanlık, T.C kimlik no üzerinden başvuru yapanlara ödemeleri PTT aracılığıyla sağlayacak.

Kurban Bayramı harçlığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na talimat verdi. Aile bakanı Derya yanıp da bu sabah saatlerinde sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Açık kapı üzerinden başvuru yapan vatandaşlara Kurban Bayramı harçlığı verileceğini bildirdi. Başvurular Bugün itibarıyla e-devlet üzerinden kabul edilmeye başlandı. Ödeme için T.C kimlik no üzerinden başvuru yapılacak ve onay alanlara ödemeler PTT aracılığıyla verilecek. Kurban Bayramı harçlığı sorgulama işlemlerinizi de yine e-devlet üzerinden takip edebilirsiniz. Peki, Kurban Bayramı harçlığı şartları neler? Kimler Bayram harçlığı alabilir?

KURBAN BAYRAMI HARÇLIĞI ÖDEMESİ YAPILACAK​

Devlet, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile dar gelirli ve ihtiyaç sahiplerine Kurban Bayramı harçlığı ödemesi yapacak. Bayram harçlığı başvuruları e-devlet üzerinden kolaylıkla yapılabilecek. T.C kimlik no ve şifre ile e-devlet girişi yaptıktan sonra sosyal yardım bilgileri sorgulama ekrana ulaşarak Bayram harçlığı başvurusunu yapabilirsiniz. Ya da T.C kimlik kartınızla birlikte doğrudan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına başvuru yaparak da bayram harçlığı almanız mümkündür. Devlet kurban bayramı harçlığı ödemelerini tek sefere mahsus olarak bayramdan hemen önce hesaplara aktaracak.

bayram-harcligi-3.jpg

KURBAN BAYRAMI HARÇLIĞI MİKTARI BELLİ OLDU​

Devlet tarafından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara tek sefere mahsus olarak yapılacak Kurban Bayramı harçlığı ödemeleri için miktarda belli oldu. Açık kapı üzerinden başvuru yapanlara tam 1000 TL'lik bayram yardımı verilecek nokta yardım ödemeleri kurban bayramından hemen önce hesaplara aktarılacak. Hala başvurusunu tamamlamamış olanlar hemen işlem yaparak bayram öncesi ödeme alma şansına sahip olabilir.