Depremin vurduğu Gaziantep’te ekmek 14 TL’den satılıyor.

80220230242465514624.jpg

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, depremden etkilenen 10 ilde ekmeğin ücretsiz olacağını belirtmişti. Ancak Gaziantep'te bir fırının depremi fırsat bilerek ekmeği 14 TL’den satmaya başladığı iddia edildi. Genç bir vatandaş fırın sahiplerine sert tepki gösterdi.​

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler bölgede ağır yıkıma neden oldu.

İki depremde Kahramanmaraş'ın yanı sıra Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Malatya ve Hatay'da çok sayıda bina yıkıldı, binlerce vatandaş hayatını kaybetti.

EKMEĞİ 14 LİRAYA SATIYOR

Depremin ardından fırsatçılar da çok geçmeden sahneye çıktı. Gaziantep'te bir ekmek fırınında çekilen görüntüler, pes dedirtti.

Onlarca insanın olduğu ekmek fırınına gelen genç bir kadın, "Ekmek kaç para?" diye sordu. Fırıncı, "14 TL" yanıtını verdi.

"14 LİRAYA EKMEK Mİ OLUR YA"

Aldığı yanıt karşısında vatandaş, "Böyle bir durumda bile şunu yapabiliyorsunuz. Hiçbir şey demiyorum." sözleriyle tepkisini gösterdi.

Bir başka vatandaş ise, "14 liraya ekmek mi olur ya" diye isyan etti.

FUAT OKTAY “ÜCRETSİZ OLACAK” DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 6 Şubat'ta Ankara’daki AFAD merkezinden yaptığı açıklamada depremden etkilenen 10 ilde ekmeğin ücretsiz olacağını belirtmişti.

Oktay şunları aktarmıştı:

“10 ilimizde ve ilçelerimizde fırınlardan vatandaşlarımız ekmeklerini alabilirler. Ücretsiz şekilde alabilirler. Biz zaten gerekli koordinasyon yapıyoruz fırınlarımızla”

İsim
Abdullah
Memleket
Gaziantep
Medeni Hal
Belediye başkanı fırına gitmiş çift ekmek yapıyormuş gramajı büyükmüş.

Keşke dağıtsa. Şehirde doğalgaz kesik ekmek sıkıntısı yaşıyoruz zaten
Allahım bu nasıl bir acı gündü evinize girebiliyor musunuz?Çok yardımlar gidiyor inşallah geçecek demeyle olmuyor ama ne demeliyim gerçekten çok üzgünüm bir yıl önce annemi kaybetmiştim benim için en büyük acı gündü şimdi aynısını yaşıyorum öyle hissediyorum ki..

Nasıl ısınıyorsunuz? Nasıl yemek içmek alıyorsunuz eminim çok zor kış olmasıda daha büyük etken.

İsim
Abdullah
Memleket
Gaziantep
Medeni Hal
Eve giriş çıkış çok kısa anlık ihtiyaçlar için gir çık yapıyoruz uzun süre durmuyoruz çatlaklar var riskli biraz. Barınma sorunu şimdilik belediyenin taziye evlerinde kalarak çözdük şimdilik

Yardım ediyoruz ama işte karınca kararınca derler ya öyle... bizler resmi kurum mensuplarıyız akşamları gönderilecek yardımların toplanması ve hazırlanmasına yardım ediyoruz elimizden ancak bunlar geliyor.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Oğlum varya param var aslında ben şahsi olarak kişilere göndermek istiyorum şöyle 3 bin 5 bin demeden'de öyle bir ana denk geldi'ki dilenciliği ben oynuyorum.. Allah yardımcınız olsun el kol bağlı olunca iki sohbet muhabbete yanıt alınca moraller iyidir diye şebeklik yapıyorum ama aslımız öyle değil... Allah herkesin yardımcısı olsun.. Fırın olayıda idda'dır diye düşünüyorum.. Bedava olan bir yerde onda bir'şey vardır olabilir yani.. Sonuçta bu koduğumun fırıncılarıda bina altında üretim yapıyor..

Oğlum varya param var aslında ben şahsi olarak kişilere göndermek istiyorum şöyle 3 bin 5 bin demeden'de öyle bir ana denk geldi'ki dilenciliği ben oynuyorum.. Allah yardımcınız olsun el kol bağlı olunca iki sohbet muhabbete yanıt alınca moraller iyidir diye şebeklik yapıyorum ama aslımız öyle değil... Allah herkesin yardımcısı olsun.. Fırın olayıda idda'dır diye düşünüyorum.. Bedava olan bir yerde onda bir'şey vardır olabilir yani.. Sonuçta bu koduğumun fırıncılarıda bina altında üretim yapıyor..
Yooo iddia değil bizzat bir yakınımla konuştum doğru ve bu haber zaten haberlerde bizzat var ki

Geri
Üst Alt