Dağıtım İzninde Yol Parası Veriliyor mu?

Medeni Hal
Acemilik görevini tamamlayıp usta birliğine teslim olmadan dağıtım izni kullandığınızda acemilikten izin kullanmak istediğiniz yere gitmek için devlet yol parası vermiyor. Acemlikten izin kullanacağınız meleketinize geldiniz ve üstteki yazıda belirttiğim gibi devlet yol parası vermiyordu fakat izin kullandığınız yerden usta birliğine gitmek için devlet yol parası vermektedir. Bu para acemi birliğinizde verilmektedir yani acemi birliğinizde siz izin kullanacağız yeri belirtiyorsunuz izin kullanacağınız yerden usta birliğine gitmek için gerekli yol parasını devlet size acemi birliğinizdeyken veriyor.

Burada şöyle önemli bir durum bulunmaktadır. Devletin askere ücretsiz olarak uçak bileti tahsis ettiği iller bulunmaktadır. İster izin kullanın ister kullanmadan direk usta birliğine gidin ne olursa olsun eğer devletin ücretsiz olarak uçak bileti tahsis edeceği illeri kapsıyorsa devlet size uçak biletini ücretsiz vermektedir. İşte devletin askere ücretsiz uçak tahsis ettiği iller;

DEVLETİN ASKERE ÜCRETSİZ UÇAK TAHSİS ETTİĞİ İLLER

AĞRI
ARDAHAN
BATMAN
BİNGÖL
BİTLİS
ERZURUM
HAKKARİ
IĞDIR
KARS
MUŞ
SİİRT
ŞIRNAK
VAN

Acemi birliğine teslim olurken , acemi birliğinde dağıtım izni kullanırken , dağıtım izninden sonra usta birliğinize teslim olurken ve acemilikten sonra dağıtım izni kullanmadan direk usta birliğinize teslim olurken eğer teslim olacağınız yer yukarıdaki illerden biriyse devlet size ücretsiz uçak bileti tahsis etmektedir.

• Beğen
Tepkiler: LsR
Geri
Üst Alt