COVİD-19 aşısı olan hastalıktan korunuyor

Bükre

İhmal ettiğin herşey ölür
bPg20e
COVID-19 aşısının pandeminin seyrinde yaratacağı etkileri belirlemek için bilimsel çalışmalara devam eden Yakın Doğu Üniversitesi'ndeki bilim adamları aşı sonrası gelişen spike antikor seviyelerini tespit etmek için başlattığı araştırmanın altı aylık sonuçlarını açıkladı. Buna göre, Sinovac aşısı olan 609 sağlık çalışanından sadece biri çift doz aşılama sonrasında COVID-19 oldu. Aile içi bulaş kaynaklı bir vaka olarak kayıtlara geçen hasta, COVID-19'u ise hafif geçirdi. Takibe alınan 609 sağlık çalışanında 6 ay boyunca başka hasta çıkmadı. Sonuçlar, Sinovac aşısının koruyuculuğunun yüksek olduğu şeklinde yorumlandı.

AŞI ETKİNLİĞİ AÇISINDAN ÖNEMLİ

Araştırma projesi ile Sinovac'ın Coronavac COVID-19 aşısını yaptıran kişilerde antikor ve enfeksiyon gelişimini takip ettiklerini ifade eden Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ, proje kapsamında gerçekleştirdikleri çalışmalar sonucunda önemli bilimsel bulgular elde ettiklerini söyledi. Sonuçlara göre, uygulanan COVID-19 aşılarının hem kadınlarda hem de erkeklerde yüksek oranda antikor üretimi sağladığını belirlediklerini vurgulayan Prof. Dr. Şanlıdağ, "Aşının ikinci dozunu olan 609 sağlık çalışanı arasında sadece bir COVID-19 vakasına rastlanması ve antikor seviyesinin yüksekliği, aşının etkinliği açısından önemli." değerlendirmesi yaptı.

• Beğen
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Aşı olanlar tekrar covid oluyor ancak hastalığın etkisi hafif oluyor.
alakası yok o bir algı.. aşı başarısız oldu zaten aşıyı tiiye alan yok.. en basit örneği bioantech vurulanlar pasaportu olanlar ve yurt dışı seyehat engeline takılmak istemeyenler.. geçenlerde bioantech oldum aşı kartı diye birşey yok... şimdi ben ingiltereye gitsem hadi vurulduğunu ıspatla... adamlar senin benim ve devletimin e devletini saymıyorki :D avrupanın ilk doz bioantech sonrakiler kendi yerli aşıları.. 4. doz niye çıktı :D yetersiz hocam hafif atlatmak ölmekse bilemiycem

alakası yok o bir algı.. aşı başarısız oldu zaten aşıyı tiiye alan yok.. en basit örneği bioantech vurulanlar pasaportu olanlar ve yurt dışı seyehat engeline takılmak istemeyenler.. geçenlerde bioantech oldum aşı kartı diye birşey yok... şimdi ben ingiltereye gitsem hadi vurulduğunu ıspatla... adamlar senin benim ve devletimin e devletini saymıyorki :D avrupanın ilk doz bioantech sonrakiler kendi yerli aşıları.. 4. doz niye çıktı :D yetersiz hocam hafif atlatmak ölmekse bilemiycem
Siz bu yorumu yaptıktan sonra akşam haberlerinde AB nin e- nabız olarak aşı kartını tanıdığı haberlerde geçti :D Pasaport yurt dışı için artık Türkiye yi tanıyacak sizi duydular demekki :D

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Siz bu yorumu yaptıktan sonra akşam haberlerinde AB nin e- nabız olarak aşı kartını tanıdığı haberlerde geçti :D Pasaport yurt dışı için artık Türkiye yi tanıyacak sizi duydular demekki :D
İlginç sinovac da fetvadan nasiplenmiş .. buyur burdan yak

KeNo

Kıskançlık hapı olsun istiyorum!
İsim
Kenan
Memleket
Mersin
Bitsede bitirmezler bir düzen kuruldu yatırımlar yapıldı. Okullarda ileri zamanlarda 7 yaş aşısı diye yaygınlaştırırlarsa şaşırmam.