Charismax

Uhibbu

اُحِبُّ
Medeni Hal
Aynı fikirdeyim
Ortada bi fikir varmış gibi ??
Yinede kahrını @Destina çeker gibi dediğim nadide insan.. :sm:

• Haha
Tepkiler: LsR

Point

<Disable>
İsim
Mirza
Memleket
Sağanağın hemen sonu
Meslek
Basımcı
Medeni Hal
  • Haha

Point

<Disable>
İsim
Mirza
Memleket
Sağanağın hemen sonu
Meslek
Basımcı
Medeni Hal
@Charismax için latifeli bir resim yorumundan sonra, yazılı olarak da düşüncelerimi belirtmem gerekirse;

Bu tarz kulvarlarda hayat süren, tecrübe edinen, kendince potansiyeli olan bir kaç insan tanıdım ve tanıdıklarım içinde en büyük artıyı almayı başaran biri diyebilirim. Bunun da sebebi; kibirli bir olmadığını düşündürmesi, çok bilmişlik, ukâlâ tavırlar sergilememesi bilmiyorsa ''bilmiyorum'' demesi. Nitekim bu reyonda kendini beğenmeyen, kibir taşımayan bir insan bulmak çok zor. O yüzden bu durum kendisini büyük bir adım öne çıkarıyor gözümde. Ayrıca muhatap olduğu alanlardaki becerisi, öğrenme arzusu ve muhteşem enerjisi de büyük artıya eklenen diğer olumlu yanlar.

Umarım emeklerinin karşılığını hayatı boyunca alır ve bu enerjisini kaybetmez. Zahmetleri neticesinde pişman olmamasını dilerim. Yardımları ve fikirleri için de kendisine ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.​

• Haha

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
@Point, ayyyyy utandım şapşik seniyyyyy pofuduk pembe bulutlarımı gönderiyorum sana :pup::pup::pup::pup::pup::pup::pup: :haha: güzel yorum yapmışsın jahdsjkfhjkdf bana sorarsan @Charismax yani beni boş ustanın boş kalfası kdjs ghjsfg herşeyden çabuk sıkılmasam neler yaparım diye havalar afralar tafralar satardım aslında'da çabuk sıkılıyorum birden parlıyorum sonra parlayıp yaktıktan sonra geri gelip tüh ya keşke yakmasaydım diyip yeniden bişiler yapmaya çalışıyorum :haha: buda benim doğam olsa gerek onuda bu sanal alemde farkettim ya :haha: şapşik falan dedim sana demedim he onu şey anlama ironi mizah olarak..

Bu arada bu pembe bulut olayına katıksız 2 gün güldüğümü hatırlıyorum bir magazin resimi altında yorumda bir kullanıcı yorumu görmüştüm ordan hafızamda kalmış... şimdi dersem ayıp olur bana kalsın hdfkjashfjsdahgf

Onu buranın dışında başka bir forumda sadece merhaba derken o bana acılı bir günümde öyle ilaç gibi candan bir dokundu ki sözleri ile hiç unutmadım...
Samimi, adam gibi adam, güvenilir sohbeti çekilir bulduğum ve sevgili @Destina nın eşidir.İyiki tanımışım seni ... ve samimi bulmuşumdur, iyi ki buradayım.Daha yazılacak çok şeyler var ileriye kalsın ki ...emi...

Hep mutlu olursunuz inşallah...?:coffee:

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Onu buranın dışında başka bir forumda sadece merhaba derken o bana acılı bir günümde öyle ilaç gibi candan bir dokundu ki sözleri ile hiç unutmadım...
Samimi, adam gibi adam, güvenilir sohbeti çekilir bulduğum ve sevgili @Destina nın eşidir.İyiki tanımışım seni ... ve samimi bulmuşumdur, iyi ki buradayım.Daha yazılacak çok şeyler var ileriye kalsın ki ...emi...

Hep mutlu olursunuz inşallah...?:coffee:
teşekkür ederim :c3: sende olan izlenimlerini mutlaka okumak duymak isterim.. sloganımız ilkiz candır gerisi heycandır.. böyle parlak iyimser kişilerin yalnızlaştırılması konusunda herkese kızıyorum.. hak ettiğin bir ortamda değilsin.. birgün değerin anlaşılır emin ol..

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
Bu adamla beyin fırtınası yapmak çok keyifli. Daha öncede söylemişimdir uçuk kaçık fikirleri ve projeleri var. İlham verici. Kişiliği oturmuş, ilk başlar bu adam ne demek istiyor desemde alıştım artık. ? Sabit fikirli bir forumcu değil bu nedenle yaptığı işlerde gerçekten başarılı. Şuan yakın değiliz ama aynı şehirde olursa ailecek görüşmek isteyeceğim bir arkadaş.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Bu adamla beyin fırtınası yapmak çok keyifli. Daha öncede söylemişimdir uçuk kaçık fikirleri ve projeleri var. İlham verici. Kişiliği oturmuş, ilk başlar bu adam ne demek istiyor desemde alıştım artık. ? Sabit fikirli bir forumcu değil bu nedenle yaptığı işlerde gerçekten başarılı. Şuan yakın değiliz ama aynı şehirde olursa ailecek görüşmek isteyeceğim bir arkadaş.
dur dur aklıma gelmişken.. sürüm düşürdüm :D ama nasıl localhosta kuramıyorum ya şimdi 2.2.7 ve üzerini... bende 2.2.6 sürümünü localhostta kurdum.. boş bir site... forummeskeninin veritabanını çektim.. yamaladım sql hatası verdi onuda sürüm tablosu var bunu herkes bilmez bende bilmiyordum açıkcası bütün tablolara tahmini bir boşaltma yaptım geri dışa aktar dedim edit notepad ile sürüm numaraları ve linkleri güncelledim yani değiştirdim... sonra forummeskeni dizininin dosyalarını attım... ama tek tek attım işin inceliği orda.. tek tek atma sebebim yeni sürümde olan bazı addons yani eklentiler .json uzantılı dosyaların eski sürümde olmaması... yollarını takip ederek yeni sürümün giriş dizinlerini attım.. çok uzun sürdü ama site çalışıyor hemde aynen burasını kopyaladım direk sürüm 2.2.6 :D düşürdüm yani... ha hata basmıyormu basıyor sunucu günlüğünde ne hatası mesela harita sitemap hatası v.s bunlar online hatalar canlıya kurulunca düzelecek şeyler :D

Şimdi yeni operasyonda şu var smf mybb gibi sitelerin veritabanındaki üyeleri xenforoya yamalaya bilirmiyiz :D sıradaki o :haha:

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
? nasıl olacak ki. Sadece üyeleri çekeyim desen id lerini xen deki üyeler ile çalıştırmamak lazım. Önce convert edip yapılır herhalde ama üyelerin mesajlarınıda taşımak lazım. Kurulu bir foruma smf ya da mybb den üye yamalamak amelelik olur gibi?‍♂️

• Haha

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
? nasıl olacak ki. Sadece üyeleri çekeyim desen id lerini xen deki üyeler ile çalıştırmamak lazım. Önce convert edip yapılır herhalde ama üyelerin mesajlarınıda taşımak lazım. Kurulu bir foruma smf ya da mybb den üye yamalamak amelelik olur gibi?‍♂️
coverlama işlemi önce xenforoya geçip sonra tablodan yeni xenforo'ya geçirmek şeklinde zaten oluyor... peki mybb veya smf tablosundaki üyeler ve bilgilerini direk xenforoya geçiremezmiyiz ? id numaraları orda'da 1 2 3 varsa doğru xenforoda'da o üyelik sıralamasında üyeler var.. ama bunları tabloya yapıştırmayacaz ki çakışsın.. yeni bir sütun olarak tablo açılacak.. yani veritabanı ismi 1 tane ama yetkili kullanıcı girişi 2'tane olacak aynı forumda iki veritabanından bilgi çekme olacak... üyelerin bilgisini çekecek yan tablo sadece o işe yarayacak giriş yapan paylaşım yapanların bilgilerini ise konu gibi paylaşımları kendi öz ana tablosuna yapacak..
şey gibi düşün abi.. bu hostingler bilgisayar kasası zaten biz bunlara forum kuruyoruz.. iki hard diskli bilgisayar gibi düşün veya bir hard diske kurulmuş iki işletim sistemi gibi.. coverlamayı yazılımsal olarak programla değilde xf koşullarıyla köprüleme aktarma yapıla bilir.. anlatamadım karışık bir olay yapım aşaması ama çalıştığında oluyormuş demekki dedittirmek için denene bilir..

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
aslında yaptım yaptımda tam çalıştıramadım

Ekli dosyayı görüntüle 5459

sütunları bağladım birbirine bağlanıyor ama ziyaretçi olarak göteriyor onuda xenforo içinden üyeye çevirmeye çalışıyorum sağlıklı olmuyor ilk hatayı veritabanında basıyor zaten.. neyse benim şu saçma fikirlerimin ucu bucağı yok deniyorum bişiler :haha: