Cami saldırganı Tarrant müebbet hapse mahkum edildi

Katılım
3 yıl 10 ay 26 gün
Mesajlar
4,054
Tepkime puanı
3,447
Konum
TR-GB
Cinsiyet
bPg20e
Medeni Hal
1drWsP.jpg


Yeni Zelanda'da 2 camiye düzenlediği silahlı saldırıda 51 kişiyi öldüren terörist Brenton Tarrant, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern karardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Onun artık gün yüzü görmeyecek olmasından ötürü içim rahatladı" dedi.

Yeni Zelanda'nın Christchurch şehrinde gerçekleştirilen cami saldırısıyla ilgili davada karar duruşması sona erdi. Christchurch'te 15 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen terör saldırısının katil zanlısı Brenton Harrison Tarrant, 51 Müslümanı öldürme, 40 kişiyi yaralama suçundan yargılanıyordu.

4 gündür devam eden duruşmalarda katil zanlısı Tarrant, hayatını kaybedenlerin yakınları ve terör saldırısı sırasında yaralananlarla yüzleşti. Tarrant, hakkındaki 51'i cinayet, 40'ı cinayete teşebbüs ve 1'i de terör saldırısı olan suçlamaların tamamını kabul etti.

Mander, terörist Tarrant'ın 51 cinayet, 40 ayrı cinayete teşebbüs ve bir terörizm suçundan hüküm giydiğini ve şartlı tahliye olmaksızın müebbet hapis cezası aldığını duyurdu. Hakim Mander terörist Tarrant'a yönelik, "Benim gözlemime göre sebep olduğunuz zarar konusunda hiç özür dilemediniz. Odak noktanız kendiniz ve kendinizi içinde bulduğunuz konum gibi görünüyor" şeklinde konuştu.

Kaynak: iha.com.tr
 
  • Beğen
Tepkiler: LsR
Geri
Üst Alt