Bursa'da tarladan 2 liraya çıkan marulun fiyatı rafta 5 katına çıkıyor

KeNo

Kıskançlık hapı olsun istiyorum!
İsim
Kenan
Memleket
Mersin
Bursa'da tarlalarda marul hasadı başladı. Tarlada üreticiden 2 liraya alınan marul pazar ve marketlerde 10 liradan satılıyor.

Ekonomi gündeminde enflasyon rakamları ve temel tüketim ürünlerine gelen zamlar ilk sırada yer alırken tarla-tezgah arasındaki fiyat farkları da tepki çekiyor.
Bu durumdan hem üreticiyi hem de tüketiciyi rahatsız ediyor.
Bu farklar bahar dönemi başında tarladan çıkan ürünler için de geçerli.
Bursa'nın Kestel ilçesi Dudaklı köyünde üreticiler ektikleri marulları hasat etmeye başladı.

Marul tarlada 2 lira​

Bereketli Bursa ovasında yetişen ve her biri 1,5 kilo ağırlıkta olan marulları üreticiler tanesini 2 liradan satıyor.
İriliğiyle ön plana çıkan marullar ise pazar ve marketlerde tanesi 10 liradan satılıyor.

Raflara 5 katı fiyatla geliyor​

Tarlada uygun fiyata satılan marul 10 kilometre ötede market ve pazarda 3 ila 5 katı fiyatla satılıyor.
Üreticiler ise bir sezon boyunca yetiştirdikleri ürünleri uygun fiyata satmalarına rağmen büyük farklarla tezgahlarda satıldığını öğrenince tepki gösteriyor.

"Tarlada uygun fiyatlı ürün var"​

İHA'ya konuşan Marul hasadının 15 gün önce başladığı ifade eden Dudaklı köylü üreticiler, "Tarlada marulu biz 2 ila 3 liradan satıyoruz. Ama bizden alınan marul tezgahta 10 ila 12 liradan satılmakta, uygun fiyata marul almak isteyen üretici gelsin tarladan alsın, tarlada ürün uygun fiyata mevcut" dedi.
Bursa da tarladan 2 liraya çıkan marulun fiyatı rafta 5 katına çıkıyor #1

Bursa da tarladan 2 liraya çıkan marulun fiyatı rafta 5 katına çıkıyor #2

Bursa da tarladan 2 liraya çıkan marulun fiyatı rafta 5 katına çıkıyor #3

KeNo

İsim
Kenan
Memleket
Mersin
Biz ilçelere 1.70 den illere 2.25 den veriyoruz toplu

Uhibbu

اُحِبُّ
Medeni Hal
Doğru söyle yoldan geçenede parakende satışınız var mı?

2 nedir ya
Marul yemeyi unuttum ben resmen

• Beğen
Tepkiler: LsR

KeNo

İsim
Kenan
Memleket
Mersin
Doğru söyle yoldan geçenede parakende satışınız var mı?

2 nedir ya
Marul yemeyi unuttum ben resmen
Parakende satış yok bizde bizimkisi seracılık kışında ürün üretiyoruz turp havuç türü. Bursa tarlaları çevre ilçelere parakende satışı yapar bizimkiler ticari kurulum tarla değil sera

Biz ilçelere 1.70 den illere 2.25 den veriyoruz toplu
Siz veriyorsunuz da fiyat çok iyi biz alırken ateş pahası nedir ya 10 ila 12 TL.ye satmak ...ne kadar vicdansızsınız market satıcıları.Bunun kontrolü bir türlü olamıyor herkes bildiği gibi satıyor.

KeNo

İsim
Kenan
Memleket
Mersin
Üretici olarak bizimde canımız sıkılıyor denetim tarla çıkışından başlar. Bunlar marketlere denetim yaparak başlıyor. Marketlerde aracılardan pahalı alıyor onlara denetim gerekli markette satış yapanın suçu yok