Bu gözlüğü takında bir anda diliniz değişiyor!

Katılım
2 yıl 4 ay 13 gün
Mesajlar
18,171
Çözümler
1
Tepkime puanı
6,240
Cinsiyet
bPg20e
229406.jpg

Anlık çeviri yapabilen yapay zekalı akıllı gözlük resmen tanıtıldı. Bundan sonra bir dili çevirmek için uzun süreler kaybetmeyeceksiniz.​

Artırılmış gerçeklik gözlükleri, yeni akıllı gözlükler yıllardır hayatımızda olsa da Apple Vision Pro ile karma gerçeklik başlıkları veya akıllı gözlükler daha popüler hale geldi.

Son olarak Frame Al Glasses isimli gözlük, Brilliant Labs imzasıyla kullanıcıların karşısına çıktı. Bu akıllı gözlük üç farklı renkte sunuluyor ve microLED ekranıyla takan kişinin gözü ününe bilgiler getiriyor. Burada gerçek anlamda bilgilerin gözlüğe yansıtılmasından bahsediliyor. Cihaz için yayınlanan video klipte gözlüğün bakılan ürünü anlık olarak tarayıp fiyat bilgisini verebildiği hatta herhangi bir yiyeceğin içeriğini ya da kalorisini bile bu gözlüğün ekranı ile görülebileceği aktarılıyor.

FRAME AI GLASSES ÖZELLİKLERİ VE FİYATI

Burada akıllara Apple Vision Pro gelebilir ancak ondan çok daha uygun fiyatlı. Elbette sunduğu özellikler de noktada daha kısıtlı. Frame AI Glasses, 350 dolarlık bir fiyata sahip, dışarıdan bakıldığında optik bir gözlük gibi görünen cihaz, yapay zeka temelli olmasıyla fark yaratıyor.

YAPAY ZEKA ÇEVRE ANALİZİ YAPIYOR

Cihazın bataryaları gözlük saplarının arka kısmında, kulak arkasında kalıyor. Bu sayede kişiyi rahatsız etmiyor. Bu batarya ile gözlüğün ne kadar kullanılabileceğine yönelik bir saat verilmiyor ancak kamerası bulunuyor, yapay zeka sistemi sayesinde çevre analiz ediliyor ve bilgi veriliyor.

Gerçek zamanlı dil çevirisi de bu gözlük ile yapılıyor. Akıllı gözlük için planlanan çıkış tarihi ise nisan ayı olarak açıklandı.
 

Benzer konular

Geri
Üst Alt