Bileğinizin Yarısını Ekranla Kaplayan Akıllı Saat: Nubia Watch

Katılım
3 yıl 3 ay 13 gün
Mesajlar
3,934
Tepkime puanı
4,075
Konum
TR-GB
Cinsiyet
bPg20e
Medeni Hal
Nubia, yeni akıllı saati Nubia Watch ile akıllı saatlere yeni bir bakış açısı kazandırırken, akıllı telefonlara olan bağınızı koparmayı hedefliyor. eSIM ve dahili Bluetooth desteği olan akıllı saatte telefondan bağımsız görüşme gerçekleştirilebiliyor.

Çinli tüketici elektroniği şirketi olan Nubia, IFA 2018’de Nubia Alpha olarak adlandırdığı konsept akıllı saati ile yeni nesil akıllı saatlerin nasıl bir sunacağını göstermişti. O günden bu yana Nubia’nin akıllı saat konseptine benzer bir model pek görmedik ancak Nubia, dün yeni oyuncu odaklı akıllı telefonu Red Magic 5S ile birlikte gün yüzüne çıkardığı Nubia Watch ile konseptinin son halini göstermiş oldu.
Nubia Watch’un tamamen yeni bir akıllı saat olduğunu söylemek zor. Cihaz daha çok yaklaşık iki yıl önce gördüğümüz Nubia Alpha’nın daha ‘kullanılabilir’ şekilde yeniden tasarlanmış bir versiyonu gibi görünüyor.
Nubia Watch tasarımı

Nubia watch


Ekranı, saatin gövdesiyle sınırlı kalmayan Nubia Watch’ta 4,01 inç büyüklüğünde, saatin kordonuna kadar uzayan bir AMOLED ekrana sahip. Bir akıllı saate göre oldukça büyük bir kullanım alanı sunan bu ekran, 316L paslanmaz çelik çerçevelerle korunuyor ve saatin gövdesi de seramikten oluşuyor.
Qualcomm’un akıllı saatler için geliştirdiği Snapdragon Wear 2100 mobil platformdan gücünü alan Nubia Watch, 1 GB RAM’e ve 8 GB dahili depolama alanına sahip. eSIM desteği sayesinde akıllı telefondan bağımsız bir şekilde kullanılabilen cihaz, sesli görüşmeler gerçekleştirebilmek için dahili bir hoparlöre ve mikrofona da sahip.

nubia watch


420mAh batarya batarya ile gelen akıllı saat, tek şarjla 36 saatlik bir kullanım süresine sahip. NFC ile mobil ödeme gerçekleştirebildiğiniz Nubia Watch, dahili Bluetooth desteği sayesinde TWS kulaklıklarınızı doğrudan akıllı saate bağlayabilmenizi mümkün kılıyor.
Yaklaşık 1.790 TL fiyat etiketine sahip olan akıllı saat, üç farklı renk seçeneği ile ilk olarak Çin’de satışa sunulacak. Bununla birlikte Nubia Watch neredeyse bileğinizin yarısını ekranla kaplayacağından renk seçeneğinin çok da büyük bir önemi olmayabilir.
 
Katılım
3 yıl 3 ay 13 gün
Mesajlar
24,999
Tepkime puanı
9,025
Yaş
34
Konum
Memed' Home
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
Bence gereksiz birşey :D
 
  Benzer konular Forum Tarih
Dünya'dan Haberler 0 223

Benzer konular

Geri
Üst Alt