Genel Forumlar'ın en şahanesine hoş'geldiniz.. Genel Forum - Genel Forum Sitesi'🌼

Kayıt olarak genel forum sitemizin içeriklerine ulaşa'bilirsiniz.. Yenilikci bir forum anlayışını benimseyen forummeskeni sitemiz.. Sizleri eğlendirmekten, bilgilendirmekten çok mutluluk duyacaktır..

Bakımlı olmak insanın kendisine saygısını'mı gösteriyor ?

Charismax

Copyright @ Charismax
Web sitesi
forummeskeni.com
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Bakımlı yada bakımsız insanmısınız gibi saçma birşey soymuycam ama siz bu sorulmayan saçma soruyu cevaplayın yinede :D

İki soruda ülkemizde farkında olarak yada farkında olmayarak insanların gündelik hayatta yaşadığı bir yaşam biçimidir..

İnsanlar neden bakımlıdır ?
İnsanlar neden bakımsızdır ?

Bir joker soruda içimden geldi sorayım..

Bakımlı olmak derken sen ne anlıyorsunuz ? forumda yetişkin insanlarız aramızda çocuklar yok samimi cevaplar alalım bakım derken ?

İnsanların kendilerine bakmaları için, artist ya da manken olması gerekmez. Tüm insanların kendilerine özgü bir güzelliği vardır. Bunu ortaya çıkartıp, hoş, bakımlı, dolayısıyla da çekici olmak, kişinin kendi elindedir. Bakım, öncelikle moralinizi yükseltir. Aynaya baktığında kendisini beğenen kişinin özgüveni yerine gelir, dünyaya daha bir sevgi dolu bakar.

Ve bakım saygının aynasıdır.

Charismax

Copyright @ Charismax
Web sitesi
forummeskeni.com
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Aslında bakım çoğu görüşlerde yanlış algılanıyor diye tahmin ediyorum... benim görüşümce bakım kişisel temizliktir ilk başta... iç güzellik dış güzellik olayından ziyade içi beni dışı seni yakar olayı... neyse bu biraz özelin daha özeline mahreme girer..
sıralamam şu

önce kişisel bakım
sonra dış bakım
sonra doğal hareketler olduğun gibi ol...

buradaki bakım makyaj saç taraması değildir.. şimdi şöyle bir örnek verelim yaz günü koltuk altı ter kokan bir kişinin koltuk altında kıl varsa başka kıl yoksa başka.. bu kişisel bakım ile sosyal bakıma girer bu insan bakımsız insandır o kategoriye girer..

birde kişisel bakımlı olup güzel olan kız yakışıklı temiz saf olan erkek vardır... bunların bakımlı olma anlayışıda görseldir öylesi yakışır..

aslında buradada çok uzun kategorilendiririm hem bilimsel hem sosyal hemde kişisel bilgilerime dayanarak ama gerek yok az çok tahmin edile bilir şeyler..

Meslek
Öğrenci
Abi yiyoruz sucuklu tostu sonra terliyoruz
Öğrenciyiz biz okul ders zaman kalmıyor bizim okuyan kızlar nasıl bakımlı oluyor anlamıyorum
Saçları mis gibi şampuan kokuyor temiz temiz geliyorlar kızlar uzaylı
Öğrendim onu neden biz şampuan kokmuyoruz kızlar kokuyor diye
Saçları uzun olunca şampuan kokuyor bizimkiler kısa ondan haha

• Haha
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
Web sitesi
forummeskeni.com
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Saçları mis gibi şampuan kokuyor temiz temiz geliyorlar kızlar uzaylı
ben bu soruyu kendime 1998 senesinde sormuştum sonra 2002'de çözmüştüm :haha: uzun saçlıların saçı duştan sonra ilk 2 gün kullandıkları şampuan kokuyor :D hele pazartesi günleri ilk haftanın ilk günü okulda o şampuan sabun kokuları full okulun içinde kokuyor .. hademelere yarıyor bu iş okulu temiz'miş gibi hissettiriyordu :haha:

Medeni Hal
Kendisi için tabi bakımlı olmalı, aynaya baktığında kendisini beğenebilmeli.
Hem bakımlı insan sağlıklı da olur.

• Beğen

saphira

Tonton Nine

bakım dediğimiz temizlik hijyen deil mi ? artık günümüzde korona ile birlikte bu problemin ortadan kalktığını düşünmekteyim yani insanlar el ve vücut temizliğine önem vermeselerde artık bi alışkanlık haline gelmiştir.

bakım dediğimiz aslında günlük yaptıklarımız deil mi ?
  • duş almak
  • gün içinde ellerimizi yüzümüzü yıkamak
  • diş temizliği
  • giysi tgemizliğimiz
  • saç taramak
  • 2 koku sıkmak

vb.

bunlar zaten bakımdır, ilave olarak kadınlar/erkekler ister istemez çalıştıkları ya da toplumsal bi yerde ordukları için kıl tüy sakal ne bilim makyajlarına da dikkat ederler.

• Beğen
24,435Konular
87,731Mesajlar
1,154Kullanıcılar
HasanMirzaevSon üye
Üst Alt