Araç Yazılımı Detaylar

  • Konbuyu başlatan Erenbor
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 0
  • Görüntüleme : 7
Katılım
31 Eki 2020
Mesajlar
334
Tepkime puanı
23
Konum
Ankara
Cinsiyet
vtEvVy

ve değerlendirme işlemleri sayesinde turbolu olarak tanımlanan araçların beygir güçleri artırılmaktadır. Bu da araçların performanslarının bir anda yükselmesi manasına gelmektedir. Sürücüler böyle işlemler sayesinde zannedildiği gibi motorları yormamaktadır. Motorlar fabrika çıkışında maksimum performans göstermeyecek şekilde ayarlanmaktadır. Yazılım güncellemeleri sadece motorların maksimum performansta da çalışabilmelerine olanak tanımaktadır.


Araç Performansı​

Araçların sıfır veyahut ikinci el olması arasında sorun bazlı pek fark bulunmamaktadır. kaynaklı olan sıkıntılar hemen her araçta kendini gösterebilmektedir. Zaten bu neden yüzünden tamiratta genellikle ilk olarak buradan değerlendirmelere başlanmaktadır. Araçların yazılımları özel olarak tasarımı gerçekleştirilen cihazlar üzerinden kontrol edilmektedir. Yazılımın güncel olmamasından ileri gelen sıkıntılar aracın hem performansının düşmesine hem motorunun çok ses çıkarmasına hem de çok fazla yakıt harcamasına neden olabilmektedir.

Motor gücünün aracın ilk zamanki haline gelebilmesi hatta daha ileri noktalara ulaşabilmesi açısından da hizmetlerinden istifade edilmesi önemlidir. Bahsedilen işlemlerden sonra belli yazılım güncelleme önerileri sürücülere verilmektedir. Burada önemli olan işlemi yapacak olan kişilerin profesyonel olup olmadığıdır. Zira öncelikle aracın ana yazılımının kopyalanması gerekmektedir. Sonrasında gerekli olan düzenlemeler gerçekleştirilerek yeni yazılımlar araçlara yüklenmektedir. Sonuçta bir sorun olması halinde yedekte bulunan ilk yazılımdan destek alınmaktadır. Bu sayede yazılım güncellemeleri neticesinde yüksek ihtimalle araçların performansları istenen ve hayal edilen seviyeye ulaşmaktadır.
 

Benzer konular

Üst Alt