Anime Tavsiyeleri

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
ALINTI

anime tavsiyelerim

Anime Tavsiyeleri | Mega Liste 2019-2020
  • 1 Anime Tavsiyeleri Listem
  • 2 Tengen Toppa Gurren Lagann
  • 3 Fullmetal Alchemist + Brotherhood
  • 4 Steins;Gate
  • 5 Death Note
  • 6 My Hero Academia
  • 7 Black Clover
  • 8 The Seven Deadly Sins
  • 9 Mob Psycho 100
  • 10 Akame ga Kill!
  • 11 Death Parade
  • 12 Great Teacher Onizuka
  • 13 Shokugeki no Souma
  • 14 Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu
  • 15 Mirai Nikki
  • 16 Tate no Yuusha no Nariagari
  • 17 Enen no Shouboutai
  • 18 Shaman King
  • 19 Kenichi: The Mightiest Disciple
  • 20 Baki the Grappler
  • 21 Inuyashiki
  • 22 Spor Animesi Önerileri
  • 23 Haikyuu
  • 24 Kuroko’s Basketball
  • 25 Hajime no Ippo
  • 26 Yowamushi Pedal
  • 27 Slam Dunk
  • 28 Uzun Soluklu Anime Önerileri
  • 29 Fairy Tail
  • 30 Gintama
  • 31 Dragon Ball
  • 32 One Piece
  • 33 Bleach
  • 34 Naruto + Shippuden
  • 35 Hunter x Hunter
  • 36 +13 Anime Önerileri
  • 37 Berserk
  • 38 Hellsing + Ultimate
  • 39 Basilisk
  • 40 Drifters
  • 41 Claymore
  • 42 Castlevania
  • 43 Vinland Saga
  • 44 Kimetsu no Yaiba
  • 45 Ecchi Anime Tavsiyeleri
  • 46 High School of the Dead
  • 47 Kill la kill
  • 48 Seikon no qwaser
  • 49 Senran Kagura
  • 50 Tavsiyelerim hoşunuza gittiyse Youtube kanalıma göz atmaya ne dersiniz?
Lise yıllarımda tanıştığım anime dünyasından yıllar geçmesine rağmen bir türlü kopamadım.
Boğaziçi Üniversitesi‘nde okurken de ikinci yabancı dil olarak Japonca‘yı seçip 3 yıl boyunca dil eğitimi aldım.
Kendimi konunun uzmanı olarak görmesem de anime tavsiyeleri adlı bu içerikte amacım size fantastik bir liste sunmak!
Anime Tavsiyeleri Listem
Tengen Toppa Gurren Lagann
anime tavsiyeleri tengen toppa gurren lagann

Mecha animeleri hiç ilgimi çekmese de Gurren Lagann‘ın bambaşka bir tarzı var ve gelmiş geçmiş en sevdiğim anime olduğunu vurgulamak isterim.
Bir insan limitlerini sizce ne kadar zorlayabilir? Asla pes etmemek kavramı damarlarınıza kadar işleyecek.
Row Row Fight the Power!
Fullmetal Alchemist + Brotherhood
anime tavsiyesi Fullmetal Alchemist Brotherhood

Duygu, aksiyon ve gizem dolu klasiklerden bir tanesi Fullmetal Alchemist. İnternette ararsanız iki versiyonunun olduğunu göreceksiniz. Mangaya sadık olan versiyon Brotherhood olarak geçiyor fakat diğerini de izleyin derim.
Steins;Gate
anime tavsiyeleri Steins;Gate

Zamanda yolculuk, paralel evrenler ve daha fazlası. İlk 4-5 bölümü tamamlarsanız gerisi akıp gidiyor. İlk sezon harika olsa da ne yazık ki ikinci sezonu beklentilerimin altında kaldı.
Death Note
en iyi animeler Death Note

Lisedeyken bir arkadaşım Death Note izle çok güzel demişti. Anime dünyasına işte o gün adım attım.
Bu arada Kira‘cıyım bilginiz olsun.
My Hero Academia
anime önerisi My Hero Academia

Marvel ve DC sinemalarda cirit atar da, anime dünyası uyur mu hiç? Süper kahraman kategorisindeki en popüler ve epik animelerden bir tanesi My Hero Academia.
Black Clover
Black Clover

İlk sezon büyük bir umut ile başladım, ikinci sezon rezalet animasyonları ile ümidimi kırdı fakat o noktadan sonra git gide güzelleşmeye başladı. Efsane açılışları ile geleceği olan, keyifli bir shounen.
The Seven Deadly Sins
anime önerileri The Seven Deadly Sins

Escanoooor!!!
Mob Psycho 100
Mob Psycho 100

Tereddüt etmiştim başlamadan, siz etmeyin, iki sezonu da müthiş keyifli.
Akame ga Kill!
Akame ga Kill!

Başlangıçta çok jenerik bir anime hissi verse de her bölümdeki şok edici dönüşler ile beni gayet tatmin eden bir anime oldu.
Death Parade
Death Parade

Anime, insanların öldükten sonra diğer tarafa geçmeden önce nasıl yargılandıklarını ilginç oyunlar ile anlatıyor. Oldukça hüzünlü sahnelerin bulunduğu alternatif bir anime.

Great Teacher Onizuka
Great Teacher Onizuka

Çok eski animeler genelde ilgimi çekmese de, keyifli saatler geçirmek istiyorsanız bu animenin size kahkahalar attıracağına eminim.
Shokugeki no Souma
Shokugeki no Souma

Oturup yemek pişirmek üzerine bir anime izleyeceğimi söyleseler pek de oralı olmazdım fakat ilk bölümü izledikten sonra kaptırıp gidiyorsun. Ecchi olmasının da büyük katkısı var muhtemelen.
Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu
Re Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Isekai (farklı dünya) kategorisindeki animeler bu aralar pek popüler. Baş karakterler bildiğimiz dünyadan bir anda koparak farklı bir fantezi dünyasına adım atıyorlar. Re:Zero da bu kategorinin en iyi örneklerinden bir tanesidir. Yeni sezonları heyecanla bekliyorum.
Mirai Nikki
mirai nikki

Mindfuck kıvamında aksiyon dolu bir anime. Sonlara doğru gittikçe keyifleniyor, son bölümler ise harika.
Savaş müziğinin ise hastasıyım.
Tate no Yuusha no Nariagari
Tate no Yuusha no Nariagari

Kendisi diğer bir Isekai örneği ve muazzam potansiyel barındırıyor. Boku çıkmış Sword Art sezonlarını izlemeniz yerinde bu animeyi kesinlikle tavsiye ederim.
Enen no Shouboutai
enen no shouboutai

2019’un favori animelerimden bir tanesi, ecchi unsurları taşıyan keyifli bir shounen.

Shaman King
Shaman King

Çocukluğumda izlediğimden mi bilmem ama aklımda harika bir yer edindi.
Kenichi: The Mightiest Disciple
Kenichi The Mightiest Disciple

Dünyanın en iyi dövüş ustalarından eğitim alan gencin çile dolu hikayesi. Umarım animesi devam eder, bak şimdi aklıma girdi mangasına devam edeyim…
Baki the Grappler
Baki the Grappler

Yıllar önce orjinalini izlemiştim geçenlerde ise Netflix el atıp yeni bir sezon yayınladı. Her ikisini de tavsiye ederim.
Inuyashiki
Inuyashiki anime tavsiyesi

Gantz‘ın yapımcılarından başka bir uzaylı/doğaüstü anime. Ayıptır söylemesi bir günde bitirdim… Bol şiddet içermesinin yanında oldukça absürt bir anime ama konusu bir o kadar da heyecanlı ve ilgi çekici.

Spor Animesi Önerileri
Haikyuu
Haikyuu

Bu animeden sonra voleybola aşık olacaksınız.
Kuroko’s Basketball
Kuroko's Basketball

Bu animeden sonra basketbola aşık olacaksınız.
Hajime no Ippo
spor animesi Hajime no Ippo

Bu animeden sonra boksa aşık olacaksınız.
Yowamushi Pedal
yowamushi pedal

Bisiklete biniyorlar biz de oturup izliyoruz.
Slam Dunk
spor animeleri Slam Dunk

Oldukça eski bir basketbol animesi. Spor odaklı olduğu kadar komediyi de ön planda tutuyor. Klasikleri seviyorsanız sakın kaçırmayın derim. Hatta torpil geçip yatay fotoğraf kullandım.
Uzun Soluklu Anime Önerileri
Bu bölümde tonlarca sezonu olan anime tavsiyelerimi bulabilirsiniz. Zaten muhtemelen hepsini daha önce duymuşsunuzdur. Aşağıda zamanında günde oturup 25 bölüm art arda izlediğim seriler mevcut, adım atmadan önce dikkatli olun
Fairy Tail
Fairy Tail anime tavsiyesi

Filler bölümleri bile keyif veriyor bu animenin. Yasuharu Takanashi her zamanki gibi efsane müzikleri ile seriye tat katıyor.
Gintama
Gintama anime tavsiyesi

Gintama daşşak anlamına geliyor Japonca’da. Gerçekten de her şey ile daşşak geçme yeteneğine sahip nadir bir anime Gintama. İlk izlediğimde anime kültürüm olmadığı için 20 bölümün ardından bırakmıştım, yıllar sonra açıp tek solukta bitirdim seriyi.
Dragon Ball
Dragon Ball anime önerileri 2019

Krillin ölüyor…
One Piece
One Piece

One Piece uzun soluklu harika bir anime olmasına rağmen ne yazık ki bir noktadan sonra büyüsünü benim için kaybetti. Gereksiz yere uzatılan bölümler yüzünden ilgimi kaybettim ve seriyi bıraktım, zaten bitmeye de niyeti yok.
600 bölüm boyunca bana müthiş keyif verdi.
Bleach
Bleach anime tavsiyeleri 2019

Bleach harika bir shounen animesi fakat bitmeyen filler bölümleri ile kendinden nefret de ettirdiği oldu. Tüm filler bölümlerini pas geçmenizi tavsiye ederim.
Naruto + Shippuden
Naruto Shippuden

Üniversiteye hazırlanırken 15 günlük sömestr tatilinde oturup ders çalışmak yerine 200 bölüm Naruto izlemiştim…
Pişman değilim.
Hunter x Hunter
Hunter x Hunter

Hiç fena değil…

+13 Anime Önerileri
+13 dediğim şiddet, kan ve kötü davranışlar içeren animeler. Bu listedeki animeler diğer tavsiyelerime göre biraz daha ağır kaçabilirler o yüzden dikkat.
Berserk
Berserk

Baş karakter Guts, anime idollerimden bir tanesidir. Kan, dehşet ve ümitsizliğin pençesinde karanlık bir serüven sizleri bekliyor. Son sezonda animasyonlarda sıçmasalardı iyiydi…
Hellsing + Ultimate
Hellsing + Ultimate

Hellsing ben küçükken MTV kanalında Türkçe olarak yayınlanırdı. Hey gidi günler..
Serinin Ultimate versiyonu da gayet aksiyon dolu.
Basilisk
Basilisk

MTV sanırım ne kadar sapıkça anime var ise yayınlıyormuş zamanında. Hüzünlü ve aksiyon dolu bir aşk hikayesi.
Evet sonunda ağladım…
Drifters
drifters anime

Tarihteki önemli karakterleri orta çağa yolladıkları bir Isekai animesi bu. Hellsing Ultimate kıvamında, muhtemelen aynı stüdyonun elinden çıkmış. İlk sezonu keyifle izledim devamını bekliyorum!
Claymore
Claymore

Özetli Almanya kökenli sarışın elfler birbirini kılıçtan geçiriyor. Heh bir de canavalar var…
Keşke devam etse animesi, manga epey yürüdü gitti…
Castlevania
Castlevania anime tavsiyesi

Castlevania tam olarak anime olmasa da bu listeye koymaya layık gördüm. Oldukça kaliteli animasyonları, müzikleri ve cool karakterleri ile kısa ama oldukça keyifli bir seri. Bir o kadar da kan ve aksiyon içeriyor. Neflix hesabınız var ise kesinlike tavsiye ederim.
Vinland Saga
vinland saga anime önerisi

2019 anime önerileri arıyorsanız Vinland Saga önereceğim iki animeden biri olacaktır. Viking dizilerini izleyip de “ya keşke şunun animesi de olsaydı” dediğiniz oldu mu hiç? Benim olmadı fakat vikingler ile ilgili bir anime yapmalarından hiç pişman değilim.
Kimetsu no Yaiba
kimetsu no yaiba

Hikayesi, çizimleri ve müzikleri ile aşırı derecede keyif veren bir shounen. Geleceğini de oldukça parlak görüyorum, taze animeleri arıyorsanız kimetsu no yaiba 2019 anime tavsiyelerim arasında birinci sırada!
Ecchi Anime Tavsiyeleri
Evet günahım büyük… Ecchi animeleri konusunda uzman olmasam da tavsiyelerim sizi hayal kırıklığına uğratmayacak!
High School of the Dead
High School of the Dead

Ecchi ve zombi ikilisi böyle güzel harmanlanamazdı. Fizik kurallarına aykırı sahneleri (izleyince anlarsınız) ile çok eğlenceli ve sürükleyici bir anime. Animenin açılış müziğini de favori Jrock grubum seslendiriyor.
Kill la kill
ecchi anime kill la kill

Ecchi ve aksiyon karışımı izlemesi oldukça keyifli bir anime. Animasyonlar da seviğim bir stüdyo tarafından yapıldığı için 2 oturuşta bitirdim seriyi.
Seikon no qwaser
ecchi anime tavsiyesi seikon no qwaser

Buna nasıl düştüm bilmiyorum gerçekten… Epey aksiyon odaklı olsa da saçma sapan ecchi sahneleri ile dolu fakat izletiyor bir şekilde…
Senran Kagura
ecchi anime önerisi senran kagura

Harika bir… senaryosu var? Dayak yedikçe elbiseler parçalanıyor aynen gerçek hayattaki gibi…
Anime tavsiyelerini mümkün olduğunca özenle seçmeye çalıştım ve elediğim anime çok oldu.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
@Destina derdimizi tasamızı unutsak'da bir gün seninle şunları izlesek :)

saphira

Tonton Nine

birçoğu güzel animedir bir sonraki geldiğimde unutmazsam bende kendi listemi yayınlarım burada

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Bunların sıkıntısı çocukların ilgi göstemesi oluyor ya hani ben ufak görmüştüm bunların animelerin burda gördüklerinin yetişkin içerikli anime filmlerinide yapıyorlar.. Türkiyede yasaklandı bunların sanallarda gezmesi ama hala duyduklarım var twitter çöplüğünden bazen istemsizde olsa önümüze çıkabiliyor.. yazık günah anaları babaları kim bilir ne yapıyordur 16 17 yaşında kızlar takipçi arttırmak için öyle bir paylaşım yapıyorlarki görde şaşma tam yanmalık dersin... twitter politikalarında sansür yok nedense..