Angela Balasu Dundaralp Kimdir ?

Blog

Söz Sende - 9 Şubat 2019 (Prof.Dr. Celalettin Kocatürk, Balasu Dündaralp,  Zehra Su Olgun) - HABERTURK TV

Türk araştırmacı ve girişimci. 1982'de Istanbul Üsküdar'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir'de, üniversiteyi Ankara Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tarih bölümünde tamamladı.

Pozitif bilimler alanında bir çok üniversitenin uzaktan öğretim programlarına katıldı ve Diabetes Mellitus doktorasına başladı. Kimyasal kozmetikler, kronik yara, Ozon gazında patojen tepkisi, ozonlandırılmış yağlar, roza hastalığı, ciltte alerjik tepkimelerin kökeni ve benzer bir çok konuda araştırma yaptı. Tıbbi literatürleri temiz kozmetik alanında yorumlayarak geliştirdiği ürünler bugün dünyanın 35 ülkesinde ‘Clean Beauty Products ve Ozonlabs’ adı altında satıştadır.

Yaşam felsefesi hep daha fazla üretmek, üretilenlerin gezegendeki koşullara ve yaşayan canlılara biyouyumluluk çerçevesinde adaptasyonu, değişen ekosistemde doğal kodları koruma üzerine geliştirmektir.

Angela Balasu Dundaralp, yaşamın sırrını keşfetmek ve bu yolda bulmaca çözmek olarak nitelendirmektedir. Ona göre, dünyadaki her an kötü bir olay gerçekleşmekte ve evren yasası entropi nedeniyle bu döngü devam etmekte ancak bu denge içinde uyumla çalışan yapılandırıcı ögelerde yaşama zenginlik katmaktadır. Ne olursa olsun problem çözme yeteğininin, ilk insandan bu yana genetik kodlarımızda olduğunu söyleyen Balasu, bir gün var oluşumuzu temellendirmek istiyorsak bu gezegeni daha yakından tanımak, uyum içinde var olmak gerektiğini de anlayacağız şeklinde aktarır.

Ozonlabs Yaşam Bilimleri’ni küçük tek kişilik bir şirketten bugüne taşıyan Angela Balasu Dundaralp, temiz kozmetiğin gerekliliğini önce kendisinde hissetmiştir.

‘Alerjik bir cildim vardı ve ne kullansam her an sivilceleniyor ve kızarıyordu. Adeta antibiyotik canavarına dönüşmüştüm ve kimse roza olduğumun farkında bile değildi’ diye aktarır.

İyi bir gözlemci ve araştırmacı olan Angela Balasu Dundaralp, ozon gazının zeytinyağı ile bağlanması sonucunda oluşan ozonlu yağın özellikli bir versiyonunun probiyotik flora desteği ile ciltte, özellikle yangıların sakinleştirilebilmesi için ideal olduğunu fark etti. Roza rahatsızlığı enflamatuvar bir rahatsızlıktı ancak ciltte kalıcı hasar bırakabilen, hayat kalitesini düşüren de bir tepki idi.

SPF’deki kimyasal içeriklerin cilt üzerindeki olumsuz etkileri, kansızlığın cilt lekeleri üzerindeki etkileri, temiz kozmetiğin cilt üzerindeki etkileri ve Türkiye Cilt Haritası üzerine yazılar yazdı.

Halen ekibi ile Almanya’nın Hamburg şehri, Istanbul ve Los Angeles’ta ürün ve arge çalışmalarına devam etmekte olan Angela Balasu Dundaralp, gelecekteki hedefi insanoğlunun atmosfer dışında kullanması gerekli muhtemel içerikler ve bakteri bazlı kozmetik ürünler üzerine çalışmaktadır.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
:D instagramda es kaza takipimde olan ve reklam yapıyorsun diye yorum attıgım sonra bana sanki 40 yıllık dostuymuş gibi hayır bakın reklam değil kendi ürünüm açıkması yapan bir hanım :D ve bu kadın 40 yaşında neredeyse... bende benden genç yok diyordum bundan küçügüm ama benden genç :haha: mesleginden olsa herhalde

İsim
Napıcan
Memleket
Burdur
Meslek
Eğitimci
Kadın çok güzel kadın bende beğeniyorum yabancı uyruklu galiba

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Kadın çok güzel kadın bende beğeniyorum yabancı uyruklu galiba
Yerli ürünümüz :haha: istanbulda doğmuş ama olabilir aile yapısında göçmenlik var gibi zaten angel isminide resmi yerlerde kullandığını görmüştüm var galiba bir yerden dışardalık

İsim
Napıcan
Memleket
Burdur
Meslek
Eğitimci
Kadın gözler ve ten uyumundan anadoludan ayrılıyor zaten :D Var tohumda degişik bir kalite kesin

• Haha
Tepkiler: LsR