Alın size yeni bir sağlık önerisi daha! Günde tek öğün yemek...

Katılım
3 yıl 8 ay 28 gün
Mesajlar
279
Tepkime puanı
192
Konum
Bilinmez
Cinsiyet
bPg20e
Alın size yeni bir sağlık önerisi daha! Günde tek öğün yemek... Öneren de dünyaca ünlü Japon bir hekim: Yoshinori Nagumo.

Aslında bir kanser uzmanı.

60’tan fazla tezi yayımlandı.

Kitapları Türkçe dahil pek çok dile çevrildi: ‘Japonların Kadim Beslenme Sırrı’. 62 yaşında ama 40 gibi duruyor. İçimiz nasılsa, dışımızın da öyle göründüğünü savunuyor. Cildin parlak, belin inceyse sağlıklısın, yoksa bu birtakım hastalıkların habercisi. 15 yıldır 62 kiloda.

Oysa bir zamanlar yaşlı görünen, 80 kiloluk bir adammış. Sırrı, günde bir öğün yemek. Sadece akşamları yiyor. Sabahları tereyağlı kahve içiyor, öğlen tuzsuz yağsız fındık-badem, akşam da canı ne isterse... Böylece açlık geninin sürekli aktif halde olmasını sağlıyor. Sloganı da şu: “Tek öğün ye, 20 yaş genç göster!” Bu arada ben “Tek öğün yemek doğrudur, yanlıştır!” demiyorum. Aman diyeyim, üzerime gelmeyin. Dünyada var olan bir beslenme alışkanlığını size iletiyorum. Uygulayıp uygulamamak size kalmış.

20 yaş genç görünmenin sırrı: Günde tek öğün yemekJaponya’nın en ünlü hekimlerinden birisiniz. Kitabınız ‘Japonların Kadim Beslenme Sırları’ Türkiye’de de çıktı. “Tek öğün yiyin, 20 yaş gençleşin!” diyorsunuz. Tabii kafalar karıştı. Sizi tanıyabilir miyiz?
- Kanser uzmanı olarak yıllardır Japonya’da hizmet veriyorum. Kendimi halk sağlığı uzmanı olarak tanımlıyorum. Aynı zamanda pek çok medikal topluluğun üyesiyim, 60’tan fazla tez yayımladım. Tüm bunları gerçekleştirirken de şunu fark ettim: Hastalıkların oranını düşürmek istiyorsak, yaşam tarzımızı kesinlikle değiştirmemiz gerekiyor! Bu konuda bir çeşit toplumsal farkındalık kampanyası olarak da değerlendirebileceğiniz kitaplar yazıyorum ve televizyon programlarına katılıyorum. Kitaplarım şimdiye dek Çince, Korece, Taice, Endonezce, Vietnamca, İspanyolca ve Almanca gibi pek çok dile çevrildi. Kendi hayat tarzım da kitaplarımın içeriğini oluşturuyor. Sizin dilinize de çevrilen kitapta yazan her şeyi bizzat kendi hayatımda uyguluyorum. O yüzden sağlıklıyım, 62 yaşında olmama rağmen yaşımdan genç gösteriyorum.

KAYNAK HÜRRİYET HABER.
 
  • Beğen
Tepkiler: LsR

saphira

Tonton Nine

Katılım
3 yıl 9 ay 27 gün
Mesajlar
867
Tepkime puanı
411
Yaş
37
Cinsiyet
bPg20e
doğruluk payı olabilir.. sonuçta bu bey yada hanım uzman ben deilim..

lakin burada atlanan bi şey var.. o da şu ki..

bireyin sağlık durumu..

ya insülin direnci varsa.. o tek ögün yemek onda kilo alma etkisi yapar.. hani nasıl sağlıklı oluncak..

tek ögünde herşeyi nasıl tüketeceksin.. günlük kaybettiğin eforun yerini nasıl dolduracaksın..

önce vücudumuzu tanımalıyız.. neyimiz var.. ne normal ne deil.. sonrasında.. yediklerimizden neler bize faydalaı neler deil..

sonrasında bu tarz şeyler olabilir belki.. bilemiyom..
 
  • Beğen
Tepkiler: LsR

Benzer konular

Geri
Üst Alt