Akşam Sefası Çiçeği Nasıl Yetiştirilir

Katılım
3 yıl 9 ay 2 gün
Mesajlar
279
Tepkime puanı
192
Konum
Bilinmez
Cinsiyet
bPg20e
Akşam Sefası Çiçeği Nasıl Yetiştirilir?

Akşam sefası yetiştirilmesi en kolay çiçeklerden birisi olarak bilinir. Birçok iklim koşuluna karşı dayanıklı olması da onun yetiştirilmesini kolaylaştıran bir başka unsur. Ancak zahmetsiz olan akşam sefasının en sağlıklı şekilde yetişmesini istiyorsanız yapmanız gereken birkaç şey var. Akşam sefası çiçeği her ne kadar geceleri çiçek açıyor olsa da güneşi çok sever. Bu yüzden onları güneşli bir ortamda tutarak daha fazla verim alabilirsiniz. Ek olarak su geçirebilen toprak türleri kullanılarak yetiştirilmesi durumunda çok daha iyi sonuç verebilir.

Akşam sefasını özellikle yaz günlerinde bol bol sulamak gelişimini daha iyi sürdürmesini sağlar. Bununla birlikte Daha uzun yaşaması için ise gübreli toprak tercihi yapılabilir. Akşam sefasına yönelik en önemli noktalarından birisi ise çok hızlı ürüyor olmaları şayet bahçenizde akşam sefası tercih ediyorsanız kısa bir sürede bahçenin her yerinde görülebilir. Bu yüzden tohumlanma sonrası hemen çiçek açmadan sökülmeleri gerekir.

Akşam sefası için merak edilen bir diğer soru ise saksı çiçeği olarak yetişip yetişmeyeceği oluyor. Her ne kadar bir bahçe çiçeği olsa da akşam sefasını saksı çiçeği olarak yetiştirebilmek mümkün. Dikkat edilmesi gereken unsur ise bol su verilip, direkt olarak güneşe çok fazla bırakmamak olacak.
 
Geri
Üst Alt