Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Genel Forum Sitesi - Forum Arkadaşım Sitesin'den Size Makale kıvamında Bir Pasta yaptım
Bu pasta'dan nasiplenmeniz için, konu olarak adsense'yi ele alıp yoğurdum
Bir kaç gündür araştırıp işin içinden çıkamadığım durumlar oldu, reklam yerleştirmeleri ve reklamlarda neyi hedeflerken neyi bulduğumun açıklaması, Ben diyim 100'ler siz diyin 1000'lerce makale anlatım var. İnanın bana bunlar sırf adı makale olsun diye çöplük boş bilgiler.

Adsensenin support içerik açıklamalarında bile saçma sapan açıklamalar anlatımlar var ' Neden saçma sapan ? Çünkü avrupa ülkelerinin yapısına göre yazılmış makaleler ve açıklamalar var. Örnek verecek olursak. En basit olarak bilindik ülke FRANSA iNTERNET olarak kısıtlı bir ülkedir. Bolluk cenneti olan internet frekanslarını fransa'ya göre anlatamayız dimi ?

Neyse konumuza gelelim uzun uzun yazıp size kısa boş gelebilecek bilgiler vereyim..
Siz boş dersiniz yapmazsınız parsayı biz toplarız orası ayrı bir zeka isteyen konu neyse...

Adsense - Forumarkadasim.com Genel Forum Sitesi

Türkiye Şarları & Adsense

Reklam sayısını arttırırsan Türkiyede'ki kullanıcılar tarafından ağızlarından çıkan her söz Ebene rahmet olur.
Neden olur bizim insanlarımız stresli sinirli insanlardır.. Reklam ilgilerini bile çekmeyecektir Sövecektir. Senin yapman gereken Reklamları Minimum olarak en dip'e çekmektir.

Reklam sayısını düşürürsem kazanç düşer ?

Peki ne kazanmayı bekliyorsun'ki kazanç'ının düşmesine endişeleniyorsun ?

Reklam Tıklanarak adsense'den para kazanmak ?

Türkiye şartlarında yanlışlıkla tıklama olmadığı sürece reklamlarınız tıklanmaz, bu istisnai bir durumdur. Reklam sayısını arttırmanın mantığı, üyeler veya ziyaretçiler sitelerinizin sayfalarında geçişler yaparken, yanlışlıkla o reklam hengabesi arasında tıklasın diyedir. Buda küfür sebebidir. Burası Türkiye aslanım !
Adsense Tıklanma
olasılığı yoksa nasıl para kazanacağım ?

Bak aslanım nasıl kazanacaksın hemen söylüyeyim bunu dikkate al uzun vadeli bir zaman çizelgesini kafanda tasarla ve sonra gel bana hak ver. Hakkımı alırım ona göre VERECEKSİN ! vermezsen ayıp edersin. Şimdi dikkatlice bu adamın yazdıklarını bundan sonra daha iyi anlama yetisiyle oku.

Genel forum sitesi veya Wordpress Fark etmez ( Forum Siteleri İçin Anlatım )

Alan adını aldın domain adresin var
Hosting aldın senelik aldın hosting'ini
Alan adına kdv vergiler dahil 92 küfür para ödedin 100 tl diyelim
Hostinginide bütçene göre aldın 60 tl'den tut 5 bin tl'ye kadar var biz bunuda 100 tl yapalım
Toplam 200 tl' site kurmak için bir para harcadın.

Şimdi, Forum Sitesi kuracaksın xenforo, mybb, smf, vBulletin, bunların ikisi lisans gerektirir diğerleri ücretsizdir. Geçelim bunları kurdun kendine göre bir site ücretsiz diyelim.

Forum siten aktif konular açıyorsun üyelerinde yok, 3-5 Arkadaşın destekcin
Sitene botlar girmeye başladı 500 konun var hadi bol keseden atalım kısa bitsin bu hikayemiz.

Adsense düşündün para kazanmak istiyorsun Eşin, Annen,Baban ve kardeşlerin eş dost akraban' desinler'ki internette zaman öldürüyor ama hakkını yemeyelim parada kazanıyor bu çok zeki ya maşaallah desinler istedin' diyelim.

Başvuru yaptın adsense'ye onaylandı. Bak burada zurna gelecek gak diycek cuk diyecek zort diyecek burası önemli.
Satır Satır oku bu ayarı ve tavsiyemi dinlersen harcadığın para üzerine katarak sana uzun vade'de geri gelecektir.

Kullandığın Forumun teması bu konuda çok önemli
Adsense
otomatik reklamları aç bütün tiklenecek reklam prosüdürlerini onayla yani, ( geniş ekran, sabit reklam ) gibi hepsini aç kardeşim.
Eğer siten'de orjinal default oynanmamış tema kullanıyorsan bu reklam ayarları full + full daya gitsin mantığı sana kazandıracaktır.
Bu mantık doğru bir mantık çünkü siten genel adsense algoritması üzerinde tanınmış bir yapıya sahiptir. oynanmamış siteler her zaman her uygulamaya elverişli halde çalışır. Eğer tema özelse sitende' Bu yaptığın durum optimize ister.

Özel tema kullanıyorsan Genel Forum Sitesi İçin Adsense Reklamları zulüm'dür

Özel tema kullanıyorsan yapacağın ayarlar. Geniş ekran reklamlarını kapat, Reklam sayısını minimum olarak ayarla Kesinlikle Ziyaretçilere reklam gösterip üyelere kapatma Adsense botları gerizekalı değil bizim gibi ! Senden benden akıllı kimi koparıcan ?
Bu şekilde yaparsan kazançlarını aylık değil SENELİK Olarak getirisi olsun dersen, bu şekil düzenleme ayar sana hosting paran alan adı paran ve verdiğin emeklerinin karşılığını ilk sene verecektir.

Tıklanma ile Para Kazanmayı Unutun

Senin Adsense'de odak alacağın nokta tıklanma değil görüntülenmedir. ZATEN TIKLANMA olarak para kazanacağını düşünüyorsan o zaman aylık geliri düşüne bilirsin. Öyle bir site oluşturmak için en az 5 sene Sitenin aktif olması gerekir.
O ihtimalleri yok saydığımızdan dolayı görüntülenmeye dayalı bir kazanç'dan bahsediyorum.
Reklam sayısını arttırsanda görüntülenme tekil olarak olacağından dolayı reklamın çokluğu azlığı önemli değil. Bir banner görüntülenmesi görüntülenmeden kazanmak için sana yetecektir Unutma senelik kazanç sağlayacaksın Aylık değil, eğer aylık kazanç bekliyorsan buradaki ironi makalemi okuman senin için zaman kaybı olacaktır.

Nasıl olsa senelik almışsın kurmuşsun Forum Siteni Minimum seviyede tut AKMASADA DAMLAR Mantığı ile kazanç elde edeceksin. Site kendisini ödeyecek kendi giderini karşılayacaktır.

NOT: CHARİSMAX'ın anlatımları yorumları İroni İçerir ' Lakin hiç bir zaman gerçekten uzaklaşmaz Hayal kurmaz' siz aradaki cımbızlanacak alıntıları alın kafanıza koyun bir düşünün.