90 yaşındaki kadın, huzurevi çalışanı tarafından tecavüze uğradı

İngiltere'de 41 yaşındaki bir adam, huzurevinde çalışan bir asistan tarafından tecavüze uğrayan 90 yaşındaki büyükannesinin şok edici görüntülerini paylaştı.

Ekli dosyayı görüntüle 467

Grater Manchester'daki bir huzurevinde kalan 90 yaşındaki kadın, 2019 Kasım ayında huzurevinde çalışan bir asistan tarafından cinsel saldırıya uğradı.

Ekli dosyayı görüntüle 468

Bu durumu şimdiye kadar söylemeyen kadının torunu, yaşlı kadının saldırıya uğradığı fotoğraflarını paylaşarak kamuoyundan yardım istedi.

Ekli dosyayı görüntüle 469

Yaşlı kadının sağ tarafının morluklarla dolu fotoğrafını paylaşan adam "Neredeyse 12 ay önce büyükannem, bakımevindeki bir asistan tarafından önce cinsel saldırıya uğradı, ardından dövüldü ve bakımevi, büyükannemin olabilecek en büyük kabusu yaşamasına izin verdi.

Ekli dosyayı görüntüle 470

İradesi dışında yatağa bağlı tutulan ve karşılık veremeyen bir bayan dövüldü, tutuldu ve cinsel saldırıya uğradı" diyerek yaşananları dile getirdi.

Ekli dosyayı görüntüle 471

Büyükanne, belli bir iyileşme döneminden sonra başka bir huzurevine taşındı. Büyükannesinin 'oldukça cesur' olduğunu söyleyen torun "Büyükannemm 'ona asla izin vermedim' diyerek yaşananları anlatıp günlerce ağladı. Yeni gittiği huzurevinde hiçbir erkeğe güvenmiyor, korku içinde yaşıyor ve engeli daha da arttı, artık bir şeyler yapabilmek için 3-4 hemşireye ihtiyaç duyuyor" dedi.

Ekli dosyayı görüntüle 472

Yaşlı kadına saldıran asistanın zihinsel engelli olduğu öğrenildi. Bu nedenle polisin hiçbir şey yapamadığını söyleyen torun, huzuevinden maddi-manevi destek ile kamuyouna açık bir özür istedi.

Ekli dosyayı görüntüle 473

Paylaştığı görüntüler sosyal medyada büyük yankı uyandırırken, acılı toruna pek çok destek mesajı da geldi.

Medeni Hal
Yok artık! ne desem boş diyecek birşey bulamıyorum hiçbirşey kar etmiyor bu ve bunun gibi pisliklere.

Geri
Üst Alt